Çorluda Halk Otobüsleri Personeline Eğitim « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorluda Halk Otobüsleri Personeline Eğitim

Çorluda Halk Otobüsleri Personeline Eğitim

Çorluda Halk Otobüsleri Personeline Eğitim

Çorlu Belediyesi Halk Otobüslerinin şoförlerine iş güvenliği, sağlığı, trafik ve iletişim alanında eğitim verildi.

Çorlu Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen eğitime Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren halk otobüslerinin şoförleri ile atölye personeli katıldı. Eğitimde Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Halil İmamoğlu, slayt gösterisi eşliğinde İş Güvenliği ve Sağlığı kapsamında şoförler ve atölye personelinin uyması gereken kurallar, kazaları önlemenin ve kazalardan korunmanın yolları, iş veren ve personelin kanuni yükümlülükleri ve hakları, trafikte uyulması gereken kurallar ve yolcularla etkili iletişim kurmanın yollarını anlattı. 2 vardiya olarak çalışan halk otobüsleri şoförlerine ayrı ayrı verilen eğitimde Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ve Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci de hazır bulundu.

Eğitimin sonunda seminere katılan personele sertifikalarını Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan verdi. Başkan Baysan yaptığı konuşmada, “Başta hocamız Halil İmamoğlu ve eğitime katılan personele teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi hizmet sektörü büyük emek ve özveri gerektiren bir alandır. Bu nedenle halk otobüslerinde görevli personelin eğitimi çok önemlidir. Hem sürüş güvenliği açısından hem de vatandaşlarla kurulan diyaloglar bakımından şoförlerimize önemli görevler düşüyor. Halk otobüslerini hizmete sunduğumuz günden bu yana pek çok vatandaşımız şoförlerimizin kibar olduğunu ve yolcularla iyi iletişim kurduklarını söylemektedirler. Bu tür eğitimlerle hizmetlerimizi daha ileri taşımak istiyoruz. Bütün dünyada özelleştirmeye gidilen bir dönemde biz şehir içi toplu ulaşımını belediyemizin imkanlarıyla yürütüyoruz. En fazla takdir edilen konu ise otobüslerimizden engelli vatandaşlarımızın da faydalanabilmesidir. Özellikle şehir dışından gelenler bu hizmeti gördükten sonra Türkiye’nin pek çok yerinde böyle bir uygulamaya tanık olmadıklarını söylüyorlar. Önümüzdeki süreçte yeni otobüsler alarak hizmet kapasitemizi daha da arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları