Çorluda Korsan Taksicilere büyük darbe « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorluda Korsan Taksicilere büyük darbe

Çorluda Korsan Taksicilere büyük darbe

Çorluda Korsan Taksicilere büyük darbe

Çorlu’da korsan taksi ile taşımacılık yapanlara büyük ceza geliyor. Ceza hem araç sahibine hem de yolcuya da.

Korsanla mücadele kapsamında hayata geçen yeni yasaya göre Türkiye’de 75 bin taksici esnafını ilgilendiren düzenleme mecliste kabul edildi. Buna göre korsan taşımacılık yapanlara 1950 TL para cezası ve 60 gün trafikten men, araca binen yolcuya da 215 TL para cezası kesilecek.

Çorlu’da bulunan 300 resmi kayıtlı taksi esnafının olduğunu belirten Çorlu Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Abdullah Baş, korsan taksi ile ilgili olarak çıkan yasanın taksici esnafı için önemli olduğunu söyledi. Baş “ Öncelikle bu yasanın en pahalı akaryakıt ve en ucuz taksimetre tarifesiyle ekmeğini kazanmaya çalışan taksici esnafımıza çok iyi gelecektir.

Çorlu da 300 kayıtlı taksici esnafımız bulunmaktadır. Bu esnafımız kazansa da, kazanmasa da vergilerini ödüyorken maalesef ki korsan taksiciler ise devlete ne vergi hiçbir şey ödemiyorlardı. Ancak bu çıkan yasaya göre artık araç 60 gün trafikten men edilirken sürücüye 1950 TL, yanında bulunan yolcuya ise 215 TL para cezası uygulanacak. Bunun içinde artık ilgili birimler korsan taksiciler konusunda gerekli çalışmaları yapmaları gerekmektedir ” dedi.

DURAK HARİCİ TAKSİYE BİNMEYİN.
Vatandaşların da bu konuda hassas davranmaları gerektiğini belirten başkan Abdullah Baş “ Şimdi vatandaşlarımıza da büyük görev düşmektedir. Durak harici taksilere binmemeleri gerekmektedir. Bu konuda da biz vatandaşlarımızdan bu hassasiyeti istiyoruz. Onlarında buna uyacaklarından hiçbir şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

Popüler aramalar

çorlu korsan taksi (1)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları