Çorlu’da Öğrenci, Halk, Asker 23 Nisanı el ele kutladı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu’da Öğrenci, Halk, Asker 23 Nisanı el ele kutladı

Çorlu’da Öğrenci, Halk, Asker 23 Nisanı el ele kutladı

Çorlu’da Öğrenci, Halk, Asker 23 Nisanı el ele kutladı

Öğrenciler, Halk, Asker 23 Nisanı el ele kutladı

Çorlu Milletvekilleri Köprülü ve Belen törenlere katıldı.
Havanın güzel olması 23 Nisan Bayramına ayrı güzellik kattı. Çorlu’da öğrenciler,halk ve Asker el el bayramı kutladı. Sabah ilk tören Atatürk anıtı önünde gerçekleşti.

Buradaki törene Kaymakam Ali Dursun, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş, Tekirdağ Milletvekilleri (Çorlu’lu) CHP’den Emre Köprülü, MHP’den Bülent Belen, Belediye Başkanı Ünal Baysan, Başsavcı Vekili Ahmet Murat Derme, Ağır Ceza Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Nevzat Yörük, Baro temsilcisi, Fakülte Dekanı, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Kudret Sarıtaş, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Dalman, Ak Parti İlçe Başkanı Adnan Volkan, CHP İlçe Başkanı adına Doğan Uçan, MHP İlçe Beşkanı Hasan Uzun, Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Gaziler Derneği, milli eğitim camiası, sivil toplum kuruluşları ve halk katıldı.

Protokol sırasına göre tören alanındaki mevcut çelenkler anıtına konuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı bando eşliğinde hep bir ağız dan söylendi.

General Basri Saran stadındaki tören ise saat: 10.00’ da Kaymakam,5.Kolordu ve garnizon komutanı, belediye başkanı tören aracına binerek, halkın, öğrencilerin ve askerlerin bayramlarını kutladı.
İlçe milli eğitim müdürü İsmail bağlar günün mana ve önemini belirten konuşmayı sundu.Ardın dan okul öğrencileri,şiirler okudu. Burada 5.kolordu ve bölge bandosu eşliğinde resmi geçit başladı.
Başta Türk bayrakları,okul flamaları olduğu halde alkışlar arasında resmi geçit başladı. Okul öğrencileri değişik renkli kıyafetleri ile katıldı.
Çorlu okullarından çeşitli tarihlerde dereceye giren okulların kupa,plaket ve madalyaları protokol tarafından tek tek taktim edildi.
Tören alanın da hazır bulunan folklor ekipleri birbirinden güzel yöresel oyunları oynarken heyecan ve neşe doruk noktasına oluştu. Törene ve gös terilere katılan öğrencilerin velileri de en az çocukları ve kızları kadar sevinç ve heyecan yaşadı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı önemli ulusal bayramımız olan 23 Nisan ulusal egemenlik bayramının 92.yıldönümünü kutlamış olduk.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları