ÇORLUDA ÖĞRENCİLER İSTEDİ OKULDA ZİL KALDIRILDI « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - ÇORLUDA ÖĞRENCİLER İSTEDİ OKULDA ZİL KALDIRILDI

ÇORLUDA ÖĞRENCİLER İSTEDİ OKULDA ZİL KALDIRILDI

ÖĞRENCİLER İSTEDİ OKULDA ZİL KALDIRILDI

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde iki yıl önce kurulan IMKB Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinin isteği üzerine ders zilleri kaldırıldı.

2010 yılında Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde açılan ve 350 öğrencisi olan Çorlu IMKB Anadolu öğretmen Lisesi öğrencileri ile okul idaresi bölgede yeni bir uygulamaya imza attı.

Öğrenciler kendi aralarında toplanarak zil çalmadan derslere girip çıkmak istediklerini okul idaresine bildirdi.

Okul yönetimi de öğrencilerin isteklerini kabul ederek ders zilini kaldırdı. Öğrenciler, üç katlı okulun her katına ve bahçeye takılan dijital saatlere bakarak derslere girmeye başladı.

Okul müdürü İsmail Kurban, öğrencilerden gelen zilsiz eğitim teklifini değerlendirdiklerini kaydederek, “Bu projede amacımız öğrencilere zaman sorumluluğu vermek ve disiplin kazandırmaktır. Aynı zamanda öğrenciye kendi programını uygulatmak, planlama yeteneğini kazandırmak da istiyoruz” dedi.

11’nci sınıf örencisi ve okul başkanı Nihan Meşe ise “Şimdi zil çalmadan derslere girip çıkıyoruz, bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Popüler aramalar

tekirdağ marmara ereğlisi haberleri (26)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları