Çorlu’da Ramazan Davulu İhalesi Yapıldı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu’da Ramazan Davulu İhalesi Yapıldı

Çorlu’da Ramazan Davulu İhalesi Yapıldı

Çorlu’da Ramazan Davulu İhalesi Yapıldı

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Çorlu’da davul çalarak vatandaşları sahura kaldıracak olan davulcuların belirlenmesi için ihale gerçekleştirildi. İhale sonunda Çorlu’nun tüm mahalleleri 4 bin 365 TL’ye ihale edildi.

Çorlu Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleştirilen Ramazan Davulu Çalma işi ihalesine bu işe talip olan davulcular katıldılar. 20 mahallenin 2’şer ve 3’erli olmak üzere gruplandırıldığı ihalede davulcular, ihale komisyonuna tekliflerini ilettiler. Belirlenen taban fiyatlardan başlayan pazarlık sonucu en yüksek fiyatı veren davulcular o mahallelerde Ramazan ayı boyunca davul çalma ve Ramazan Bayramı süresince de bahşiş toplama hakkını kazandılar.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcılarından Serhad Çatalkaya’nın da yer aldığı ihale komisyonu önünde tekliflerini ileten davulcular komisyon üyelerine Ramazan manisi de okudular. Önceden belirlenen mahalle grupları için en yüksek teklifi veren kişilere Çorlu’nun mahallelerinde davul çalma işinin yaptırılmasına karar verildi.

İhale sonunda kazanan kişilerin, mahallelerinde davul çalacak kişileri belirleyecekleri ve bu kişilere Çorlu Belediyesi tarafından kimlik bilgileri doğrultusunda resimli tanıtım kartı hazırlanacağı ve davulcuların bu kartlarla görev yapacakları kaydedildi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları