Çorlu’daki Angus çiftliği için sonunda yıkım kararı çıkardılar « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Çorlu’daki Angus çiftliği için sonunda yıkım kararı çıkardılar

Çorlu’daki Angus çiftliği için sonunda yıkım kararı çıkardılar

Çorlu’daki Angus çiftliği için sonunda yıkım kararı çıkardılar

İlk önce Çorlu Ulaş Beldesi ve sonrada Marmara Ereğlisi /Yakuplu köyü sınırları içindeki ANGUS hayvan olayları hem gazetelerde ve hem de ulusal televizyon kanallarında yayınlanınca, bölge Milletvekilleri başta MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen ve CHP Tekirdağ Milletvekili aynı zamanda TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Emre Köprülü olayın takipçileri olmuşlardı.

Daha sonra olaya bilimsel açıdan İstanbul Üniversitesi Veternerlik fakültesinden Prof. Dr. Tamer Dodurka yaptığı açıklamalarla net bir şekilde açıklık getirmişti.

Tekirdağ İl Genel Meclisi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Üyeleri CHP’ li ve AK Partililer konuya sahip çıkarak ilde yılmaz takipçileri oldular. ANGUS ÇİFTLİKLERİ ile ilgili Tekirdağ İl Özel İdaresi İl Encümeni önemli bir kararı alarak, kamuoyuna açıkladılar.

KARARI SİZ OKURLARIMIZIN DİKKATİNE SUNUYORUZ.

T.C. TEKİRDAĞ İL ÖZEL İDARESİ İL ENCÜMENİ KARARI

Karar No: 22.12.2011 Karar Sayısı: 398

Özü: İlimiz Marmara Ereğlisi İlçesi, Yakuplu Köyünde, 1 Pafta 1392 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerine ruhsatsız ve kaçak olarak yapılan 6 adet ahır, yem deposu, kantar binası, 2 adet su deposu, kazan dairesi, bakıcı evi, idari bina ve çevre duvarı amaçlı yapıların yıktırılmasına ve yıkım masraflarının yapı sahibinden tahsil edilmesine. İlimiz Marmara Ereğilisi İlçesi, Yakuplu Köyünde, 1 Pafta 1392 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerine ruhsatsız ve kaçak olarak yapılan 6 adet ahır, yem deposu, kantar binası, 2 adet su deposu, kazan dairesi, bakıcı evi, idari bina ve çevre duvarı amaçlı yapıların 3194 sayılı İmar Kanununun 32.maddesi gereğince yıktırılarak yıkım masraflarının yapı sahibinden tahsil edilmesi talebine ilişkin Tekirdağ İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 22.12.2011 tarih, 11058 sayılı yazısı ve ekleri İl Encümenine havale edilmekle incelendi, gereği görüşüldü.

KARAR

İlimiz Marmara Ereğlisi İlçesi, Yakuplu Köyünde, 1 pafta 1392 nolu parselde yapılmış bulunan ve Tekirdağ İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü elemanlarınca 15.08.2011 tarihinde mahallinde yapılan tespit sonucu düzenlenen Yapı Tatil Zaptı ile mühürlenerek durdurulan 6 adet ahır, yem deposu, kantar binası, 2 adet su deposu, kazan dairesi, bakıcı evi, idari bina ve çevre duvarı amaçlı yapıların ruhsatsız ve kaçak olarak yapıldığı, yapıların sahibi durdurma tarihinden itibaren bir ay içinde yapılarının uygun hale getirerek veya ruhsat alarak Valilikten mührün kaldırılmasını talep etmediğinden 6 adet ahır, yem deposu, kantar binası, 2 adet su deposu, kazan dairesi, bakıcı evi, idari bina ve çevre duvarı amaçlı yapılar olup, imar planı bulunmayan taşınmaz üzerine ruhsatsız ve kaçak olarak inşa edilen yapıların 3194 sayılı İmar Kanununun 32. maddesi gereğince yıkılmasına, yıkım masraflarının yapı sahibinden tahsil edilmesine.

Karar örneğinin gereği için Tekirdağ İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne gönderilmesine 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 26/j maddesi uyarınca İl Encümeninin 22.12.2011 tarihli toplantısında oybirliği ile karar verildi.

İl Encümeni Başkanı
Zübeyir KEMELEK
Vali Üye
Mustafa YEL
İl Genel Sekreteri Üye
Telat AKKÖSE Üye
Salih ÇELEBİ Üye
Fehmi ALTAYOĞLU Üye
Recep SÜVARİ Üye
Nedret ÖZER Üye
Ahmet BAŞAR
İl Gen.Sekr.Yrd. Üye
Recep GÖNCÜ
Mali Hiz. YRD. Üye
Alpaslan KIRAL
Yazı İşleri Müdür Üye
Dilşad ERGİN İmar ve
Kent İyil. Md.V.

Popüler aramalar

angus çiftliği çorlu (14)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları