Denizdeki Dev Dalgalardan Son Anda Kurtarıldı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - TEKİRDAĞ HABERLERİ - Denizdeki Dev Dalgalardan Son Anda Kurtarıldı

Denizdeki Dev Dalgalardan Son Anda Kurtarıldı

Denizdeki Dev Dalgalardan Son Anda Kurtarıldı

Tekirdağ’da saatteki hızı 44 kilometreyi bulan ve akşam saatlerinde etkisini artıran lodos, hayatı olumsuz etkiledi.

Denizde oluşan dev dalgaları izlemek için otomobiliyle sahile gelen bir sürücü, aracına su dolunca itfaiye tarafından kurtarıldı.

Hava sıcaklığının 10 derece olduğu Tekirdağ’da, şiddetli lodos nedeniyle boyu 8 metreye ulaşan dalgalar oluştu. Sahildeki birçok işyeri, dev dalgalar nedeniyle sular altında kaldı. Gece yarısı denizdeki dalgaları izlemek için otomobiliyle sahile gelen Recep K., dalgaların aracına kadar ulaşması sonucu zor anlar yaşadı.

Motor ve kabin içerisine giren su nedeniyle otomobilini çalıştıramayan sürücünün mahsur kaldığını gören çevredekiler, durumu polis ve itfaiyeye bildirdi.

Çekici tarafından kurtarılan otomobilden çıkan sürücü, dalgaları yakından izlemek istediği için sahile geldiğini, otomobiline su dolunca dışarı çıkamadığını söyledi. 1.73 promil alkollü olduğu belirlenen sürücünün ehliyetine el koyuldu.

Öte yandan boyu 8 metreyi bulan dalgalar, sahildeki çay bahçelerine zarar verdi. Dalgaların getirdiği çöp ve kumlar, belediye ekipleri tarafından temizlendi. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, lodosun bugün etkisini sürdüreceğini kaydetti.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları