Edirne Belediyesi’nde Kaçak Yapı Tartışması büyüyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - EDİRNE HABERLERİ - Edirne Belediyesi’nde Kaçak Yapı Tartışması büyüyor

Edirne Belediyesi’nde Kaçak Yapı Tartışması büyüyor

Edirne Belediyesi’nde Kaçak Yapı Tartışması büyüyor

Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, Belediye Meclis Üyesi CHP’li Arif Kuday’ın 2 katlı evinin çatı katının ‘kaçak’ olduğu için mühürlenmesi ardından Kuday’a destek verenlere tepki gösterdi.

Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, Belediye Meclis Üyesi CHP’li Arif Kuday’ın babadan kalma 2 katlı evinin çatı katının ‘kaçak’ olduğu için mühürlenmesi ardından Kuday’a destek verenlere tepki gösterdi. Sedefçi, “Suçluya, yanlış yapana sahip çıkıyorlar. Yasaya uygun hareket eden belediyeye ‘Sen yaramaz belediyesin’ diyorlar” dedi. Evdeki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başladıklarını belirten Arif Kuday ise, “Evdeki 7 mirasçıdan birisiyim. Yıpratılmak isteniyorum” dedi.

Edirne Belediye Meclis üyesi CHP’li Arif Kuday’ın Yeniimaret Mahallesi’nde babadan kalma 2 katlı evinin çatı katının ‘kaçak’ olduğu tespit edildi. Konu, Edirne Belediyesi Encümen toplantısında gündeme geldi. Encümen üyeleri tarafından alınan karar gereği ‘kaçak’ olduğu tespit edilen çatı katı mühürlendi. Ev sahiplerine de 17 bin lira para cezası verilerek eksiklerin giderilmesi için 1 ay süre tanındı. Arif Kuday’ın, meclis toplantılarındaki muhalif duruşu nedeniyle böyle bir kararla karşı karşıya kaldığını öne süren bir grup da, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Arif Kuday’a destek verdiklerini belirtti ve aynı zamanda DİSK Trakya Bölge Temsilcisi olan Kuday’ı ziyaret etti.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de düzenlediği basın toplantısında Arif Kuday’a destek verenlere tepki gösterdi. Kuday ailesinin 2 katlı inşaat izni aldığını, toplam 230 metrekarelik inşaat fazlalığı olduğunun tutanakla tespit edildiğini belirten Sedefçi, şöyle konuştu:

“Kanun gereği metrekaresine göre cezası kesilmiş ve kendisine 1 ay süre verilmiş. Projeyi yapması istenmiş. Arif Kuday DİSK binasını babasının çiftliği gibi kullanıp toplantı yapıyor, destek alıyor. Destekleyenlerden biri CHP Merkez İlçe Başkanı, bir diğeri eski milletvekilimiz. Arif Kuday ‘Kaçak inşaat yaptım’ demekten utanıyor, söyleyemiyor. Kaçak inşaat yapmış oluğu halde kendisine yandaş buluyor. Suçluya yanlış yapan sahip çıkıyorlar. Yasaya uygun hareket eden Edirne Belediyesi’ne ‘Sen yaramaz belediyesin’ diyorlar. Emekçinin alın teriyle alınan yerde kendisine puan toplamaya çalışarak suçunu örtmeye çalışıyor. Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Böyle yanlışlar yaparak kendilerini daha fazla küçültmesinler.”

Konunun gündemde kalmasının kongre sürecindeki CHP’yi yıpratacağını belirten Arif Kuday, evdeki eksiklerin giderilmesi için çalışmaya başladıklarını söyledi. Çatı katının mühürlenmesi ardından yürütmenin durdurulması ve para cezasının iptali için mirasçılar olarak mahkemeye başvurduklarını söyleyen Kuday, “Evde 7 mirasçı olmasına rağmen benim ismim ön plana çıkarılıyor. Yıpratılmak isteniyorum. DİSK, babamın çiftliği olmadı, olamaz da. Bina, talepte bulunan sivil toplum kuruluşları tarafından ücretsiz olarak kullanılıyor. Bundan yöneticilerin de bilgisi var. Bana destek veren arkadaşlarıma da teşekkür ederek açtıkları grubu kapatmalarını istedim” diye konuştu.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları