Edirne Belediyesinden Barınaktaki Köpeklere Isıtıcı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - EDİRNE HABERLERİ - Edirne Belediyesinden Barınaktaki Köpeklere Isıtıcı

Edirne Belediyesinden Barınaktaki Köpeklere Isıtıcı

Edirne Belediyesinden Barınaktaki Köpeklere Isıtıcı

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Hayvanları Barınağı’nın duvarlarına köpeklerin soğuktan etkilenmemeleri için elektrikli ısıtıcılar monte etti.

Balkanlardan gelen soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de hava sıcaklığı en yüksek sıfırın altında 2 derece ölçüldü.

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sokak Hayvanları Barınağı yetkilileri de barınaktaki 55 köpeğin soğuktan korunması için barınağın duvarlarına ısıtıcı monte etti.

Günde 3 öğün yemek verilen köpekler, 24 saat boyunca çalışan ısıtıcılarla soğuktan korunuyor. Barınak yetkilileri, uygulamanın havalar ısınıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

SOKAK HAYVANLARINA GÜNDE 2 ÖĞÜN YEMEK

Barınaktaki hayvanlarla birlikte sokak köpeklerini de besleyen Sokak Hayvanları Barınağı yetkilileri, hayvan severlerle birlikte oluşturdukları beslenme noktalarına günde 2 öğün yemek bırakıyor.

Yoğun kış şartlarında sokak köpeklerinin beslenme noktalarını sürekli kontrol ettiklerini belirten Veteriner Hekim Abdullah Deveci, “Belirlediğimiz noktalara, sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde 2 defa yiyecek bırakıyoruz” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları