Edirne CHP’de Tüzük Kurultayına Karşı İmza Kampanyası « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - EDİRNE HABERLERİ - Edirne CHP’de Tüzük Kurultayına Karşı İmza Kampanyası

Edirne CHP’de Tüzük Kurultayına Karşı İmza Kampanyası

Edirne CHP’de Tüzük Kurultayına Karşı İmza Kampanyası

Edirne’de CHP üyesi bir grup partili, merkez yönetime muhalif bir grubun olağanüstü tüzük kurultayı çağrısında bulunmasının kongreler sürecini olumsuz etkileyeceğini öne sürerek imza kampanyası başlattı.

CHP Edirne İl Başkanlığı’nda bir araya gelen partililer, CHP Ankara eski İl Başkanı Ali Yıldızlı’nın olağanüstü tüzük kurultayı için 9 Ocak tarihinden itibaren kurultay delegelerinden imza toplanacağını açıklamasını zamansız olarak değerlendirdi.

Kongreler takvimimin işlediği bir süreçte tüzük kurultayına gitmenin parti dinamiklerini farklı yöne kaydırabileceğini öne süren parti üyesi Ahmet Uyguner, ŞÖYLE DEDİ:

“Daha demokratik bir tüzük için örgüt birimlerinin önerileri, içinde bulunduğumuz süreçte il ve ilçe kongrelerinde değerlendirilmeli, çoğulcu ve müzakereci demokrasi temelinde gerçekleştirilecek böylesi çalışmalar üzerinden giden yeni bir tüzük yapımına odaklanılmalıdır.”

CHP üyeleri olarak olağanüstü tüzük kurultayı çağrısını zamansız ve amacından sapmış bulduklarını söyleyen Uyguner, “CHP, parti içi demokrasinin önemini kavramış ve ülkemizde demokrasi kültürünün gelişmesinin yolunun parti içi demokrasiden geçtiğine inanan milyonların partisidir. Kurultay delegelerinin imzaya açılan öneriye destek vermemelerini istiyoruz” diye konuştu.

Açıklamanın ardından tüzük kurultayının kongre sürecinden sonra yapılması isteyen partililer, topladıkları imzaları genel merkeze göndermesi için İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu’na teslim etti.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları