Edirne İtfaiyesinde Donmaya Karşı Sobalı Önlem « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - EDİRNE HABERLERİ - Edirne İtfaiyesinde Donmaya Karşı Sobalı Önlem

Edirne İtfaiyesinde Donmaya Karşı Sobalı Önlem

Edirne İtfaiyesinde Donmaya Karşı Sobalı Önlem

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, itfaiye araçlarındaki suyun donmasını garajda soba yakarak önlemeye çalışıyor.

Araçların park edildiği garajı gün boyu sobayla ısıtan ekipler, araçların motorlarını da belirli aralıklarla çalıştırarak göreve hazır olarak bekliyor.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de hava sıcaklığının sıfırın altında 12 dereceye düşmesi nedeniyle Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait araçların çalışma şartları da zorlaştı. Buzla kaplı yollarda ilerlemekte zorlanan araçlara zincir takılırken, araçların tankındaki suyun donmasını önlemek amacıyla da garajda soba yakılıyor.

Gün boyu yanan sobanın ısıttığı garajda bekleyen araçların motorları, belirli aralıklarla çalıştırılarak soğuk nedeniyle meydana gelebilecek olası bir arızaya karşı önlem alınıyor. Görevden dönükten sonra tekrar suyla doldurulan araçlar, garajdaki yerlerine çekiliyor.

Kentin soğuk hava dalgasından olumsuz etkilendiğini söyleyen Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürü Aydın Baskak, soğukla mücadelede gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. Yangınlara müdahale eden araçların garajda bekletildiğini ifade eden Baskak, “Herhangi bir olumsuz yaşamamak için araçları ve içindeki suyu sobayla ısıtarak önlem alıyoruz.

Belirli aralıklarla motoru çalıştırıyoruz. Isınmış araç olay yerine daha çabuk ulaşır ve yangına daha iyi müdahale eder. Bu olayı her sene yaşıyoruz. Burada, binada geçici olduğumuz için kalorifer tesisatı döşemedik” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları