Edirnede Terör örgütü üyesi Ses bombası atan itler yakalandı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - EDİRNE HABERLERİ - Edirnede Terör örgütü üyesi Ses bombası atan itler yakalandı

Edirnede Terör örgütü üyesi Ses bombası atan itler yakalandı

Edirnede Terör örgütü üyesi Ses bombası atan itler yakalandı

Edirne’de 6 Mart’ta patlatılan ses bombasını koyan şahıslar yakalandı. Edirne İlhami Ertem Caddesi üzerinde bulunan bir market zincirinin giriş kapısı önüne konulan ses bombası, 6 Mart’ta gece saatlerinde patlamıştı.

Olayın meydana geldiği andan itibaren şahısları yakalamak için çalışma başlatan Edirne Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimlik bilgilerini ve kaldıkları yerleri tespit etti. Tüm bilgilerin tamamlanmasının ardından operasyon için düğmeye basıldı.

29 Mart’ta Edirne merkezde şüphelilerin kaldığı değişik adreslere operasyon düzenlendi. Operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 5’i emniyetteki sorgunun ardından serbest bırakıldı, 2’si kadın 11 kişi ise adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 9’unun terör örgütü PKK/KCK, 2’sinin ise Devrimci Karargah örgütü mensubu olduğu belirlendi.

Polisin yaptığı araştırmalarda, zanlıların, 5 Ocak’ta Medrese Alibey Mahallesi üzerinde 7 aracın kundaklaması, 500. Evler Polis Lojmanları bahçesine patlatmak amacıyla iki piknik tüpünün konulması olaylarının faili olduğu tespit edildi.

Terör örgütü PKK/KCK üyesi şahısların Edirne merkez ve bağlı ilçelerde üzerinde ad, soyad, açık kimlik ve adres bilgilerinin yazılı bulunduğu seçmen kütük listeleri bilgisayar ortamında bulundu. Listelerde Doğu ve Güneydoğu kökenli vatandaşların isimlerinin özellikle işaretlendiği belirlendi.

KADRİ KILIÇ

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları