Fem Dershanesinden Memur adaylarına hızlandırılmış kurs « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Fem Dershanesinden Memur adaylarına hızlandırılmış kurs

Fem Dershanesinden Memur adaylarına hızlandırılmış kurs

Fem Dershanesinden Memur adaylarına hızlandırılmış kurs

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için Fem Dershanesi’nde 23 Temmuz-23 Eylül tarihleri arasında 160 saatlik yoğunlaştırılmış KPSS hazırlık kursu açılacak. Fem Dershanesi Müdürü Ahmet Avcı, kayıtların kontenjanlarla sınırlı olduğunu söyleyerek ‘’2014 yılına kadar bir başka KPSS sınavı yapılmayacak. Devlet bu sınavla 70-80 bin civarında memur alacak. Bu sınava girmeyenler 2014 yılı sonuna kadar memurluğa müracaat edemeyecek’’ dedi.

Fem Dershanesi Müdürü Ahmet Avcı 23 Temmuz-23 Eylül tarihleri arasında KPSS hazırlık kursu düzenleneceklerini açıkladı.

SINAV 23 EYLÜL’DE YAPILACAK
Ahmet Avcı, 23 Eylül tarihinde ön lisans ve lise mezunlarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenleneceğini söyleyerek ‘’bu sınava lise son sınıf öğrencileri, lise mezunları, meslek yüksek okulu öğrencileri, meslek yüksek okulu mezunları ile üniversite öğrencileri girebilecek.’’ Dedi.

“2014’E KADAR BAŞKA SINAV YOK’’
Sınavın her iki yılda bir yapıldığını kaydeden Avcı ‘’bu nedenle de 2014 yılına kadar bir başka sınav yapılmayacak. Sınavın geçerlilik süresi 2 yıl olacak. Resmi bir açıklama olmamakla birlikte 2014 yılından sonra sınavın yapılmayacağı ifade ediliyor.’’ diye konuştu.

“70-80 BİN MEMUR ALINACAK’’
Ülkenin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu, en önemli ve güvenli işverenlerin başında ise devletin geldiğini kaydeden Avcı şöyle devam etti: ‘’iş arayan gençler için devlette işe başlamak en büyük hedeflerin başında geliyor. Devlet bu sınavla da iki yıllık süre içerisinde 70-80 bin memur alacak. Bu fırsat çok iyi değerlendirilmelidir’’

“KURS 160 SAAT SÜRECEK’’
Fem Dershanesi olarak 23 Temmuz ile 23 Eylül tarihleri arasında 160 saatlik KPSS hazırlık kursu düzenleyeceklerini açıklayan Ahmet Avcı ‘’kayıtlarımız sürüyor. Haftanın beş günü öğrencilerimize Tarih, Türkçe, Matematik, Geometri ile vatandaşlık dersleri verilecek. Derslerin ardından da deneme sınavları yapacağız’’ dedi. Kayıtların kontenjanlarla sınırlı olduğunu kaydeden Avcı, ‘’kursa kayıtlar sürüyor. Kontenjanlar dolduğunda kayıtlar da sona erecek’’ dedi.

BAŞVURU SÜRESİ 11 TEMMUZ’A UZATILDI
Bu arada Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), son gün 4 Temmuz olarak duyurulan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için başvuru süresini revize etti. Başvuru süresi, 11 Temmuz Çarşamba günü sona erecek. Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak KPSS için 18 Haziran’da başlayan başvuru süresi, 11 Temmuz Çarşamba günü sona erecek. Sınav, 23 Eylül Pazar günü, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılacak. Adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna, “http://www.osym.gov.tr” adresinden ulaşabilecek.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları