Fosseptiği denize boşaltan belediyelere ceza « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - TEKİRDAĞ HABERLERİ - Fosseptiği denize boşaltan belediyelere ceza

Fosseptiği denize boşaltan belediyelere ceza

Fosseptiği denize boşaltan belediyelere ceza

Tekirdağ Çevre ve Şehir-cilik İl Müdürlüğü, Marmara Ereğlisi ilçe belediyesi ve Yeni-çiftlik belde belediyesine fossep-tiği arıtmadan denize boşalttığı gerekçesi ile ceza yağdırdı.

Edinilen bilgiye göre vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri Marmara Ereğlisi ilçesi sahillerinde denetleme yaptı.

İlk olarak Marmara Ereğlisi ilçesinde atık su arıtma tesislerinde denetim yapan ekipler, yapılan analizlerde Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’ne aykırı derecede fosseptik tespit etti. Fosseptiğin denize arıtılmadan verildiğini belirleyen ekipler, Marmara Ereğlisi ilçe belediyesine 37 bin 696 TL idari para cezası kesti.

Marmara Ereğlisi ilçesi Yeniçiftlik beldesinde de uzman ekipler tarafından yapılan incelemelerde de atık su arıtma tesisinin çalışmadığı fosseptiğin arıtılmadan denize verildiğini tespit etti.

Fosseptiğin denize verildiği yerlerden numune alan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, numunelerde fosseptiğe rastlanılması üzerine Yeniçiftlik Belediyesi’ne de 188 bin 488 TL idari para cezası yazdı.

Öte yandan para cezasının ardından Yeniçiftlik Belediyesi’nin çalışmayan atık su arıtma tesisinin tamiratını yaparak yeniden hizmete soktuğu öğrenildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, denetimlerin devam ettiği, eksik görülen belediyelerle ilgili olarak da adli makamlara suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları