HAYRABOLUDA PATRON KAÇTI İŞÇİLER MAKİNE NÖBETİ BAŞLATTI « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - HAYRABOLU HABERLERİ - HAYRABOLUDA PATRON KAÇTI İŞÇİLER MAKİNE NÖBETİ BAŞLATTI

HAYRABOLUDA PATRON KAÇTI İŞÇİLER MAKİNE NÖBETİ BAŞLATTI

HAYRABOLUDA PATRON KAÇTI İŞÇİLER MAKİNE NÖBETİ BAŞLATTI

Tekirdağın’ın Hayrabolu İlçesi’nde patronlarının ücretlerini ödemeden kaçtığını iddia eden tekstil işçileri, tekstil ürünleri ile makinelerin işyeri sahibi tarafından fabrikadan götürülmemesi için 24 saat nöbet tutmaya başladı.

Hayrabolu’da 2 yıl önce kurulan Hayrabolu Tekstil Fabrikası’nın yönetimi, iddiaya göre, önceki gece tekstil ürünleri ve makineleri bir kamyona yükletmeye başladı. Tesadüfen fabrikanın bulunduğu yerden geçen bir işçi, patronlarının 2 aylık ücretlerini ödemeden kaçağını düşünerek durumu mesai arkadaşlarına bildirdi. Kısa sürede gelen çok sayıda işçiler, içi tekstil ürünü ve makine dolu olan kamyonun hareket etmesini engelledi ve malzemeleri fabrikanın içine taşıdı. Fabrikanın yöneticileri ise fabrikadan uzaklaştı.

2 aydır ücret alamadıklarını ve o günden bu yana patronları Mehmet Emin Durak’a ulaşamadıklarını belirten 110 işçi, çalışmaları durdurdu ve patronlarının makine ve tekstil ürünlerini fabrika dışına çıkartmaması için 24 saat fabrika içinde ve bahçesinde nöbet tutmaya başladı.

Fabrika sahibinin ortadan kaybolduğunu belirten işçilerinden Aysun Karakuş, “Biz para dilenmiyoruz, sadece kendi paramızı istiyoruz. Biz hakkımız olan paramızı istiyoruz. Burada 110 kişinin parasını ödeyemiyorsa ben ne diyeyim? Bu dünyanın öbür tarafı da var. Orada haklaşacağız. Fabrika yetkilileri ortada yok. Hiçbirine ulaşamıyoruz. Gece fabrikadan sahipleri malları kaçırmak istiyor. Arkadaşlarımız engel oldu” dedi.

Patronlarının paralarını vermeden aniden ortadan kaybolduğunu belirten Ahmet Bildik de, “Maaşlarımızı vermiyorlar. Ne gelen var ne giden. Diktiğimiz tekstil ürünlerine ve makinelere el koyduk. Paramızı alana kadar buradaki makine ve ürünleri kimseye vermeyeceğiz” diye konuştu.

Fabrika yetkililerinin ortadan kaybolması sonucu işçilerin mağdur olduğunu ifade eden Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, “Tekstil fabrikasında çalışan işçiler bana geldi. Ben de şu an itibariyle bizim yapabileceğimiz bir şey olmadığını, hukuki süreci başlatmak için iş mahkemelerine başvurmaları gerektiğini söyledim. Paralarını alabilmeleri için hukuk çerçevesinde mücadelelerini sürdürmelerini söyledim” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları

Etiketler:, , , ,
Habere Yorum yapın