İŞTE ÇORLU projesi onaylandı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - İŞTE ÇORLU projesi onaylandı

İŞTE ÇORLU projesi onaylandı

İŞTE ÇORLU projesi onaylandı

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası personeli tarafından hazırlanan İŞTE ÇORLU projesi Trakya Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi. Konu hakkında bir açıklama yapan Çorlu TSO Başkanı İsmail Güleroğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Sosyo-Ekonomik Mali Destek

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası personeli tarafından hazırlanan İŞ’TE ÇORLU projesi Trakya Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Çorlu TSO Başkanı İsmail Güleroğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Sosyo-Ekonomik Mali Destek Programının öncelikle-rinden biri olan İnsan kaynaklarının ve Ar-Ge’nin geliştirilmesi des-teğine paralel olarak Odamız ta-rafından Çorlu’nun işgücü envanteri örnekleme metodu ile çıkarılacak, proje dâhilinde kurum içerisinde Bilgi İşlem Servisi kurularak

personel istihdamı sağlanacak ve işgücü piyasasına hazırlanan bölgedeki gençlerin ve hali hazırda iş arayanların ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri tek noktada bütünleştirmek yoluyla işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştıracak yazılım uygulaması ile işsizliğinin azaltılmasına katkıda bulunulacaktır.

Proje kapsamında; Bölgedeki pasif işsizliği azaltıcı önlemler almayı, bölgede aktif istihdamı ve niteliklere sahip işsizlerin mesleklerine ve öğrenimlerine uygun işlerde çalışmasını sağlamayı, bölgede işçi ve işvereni özellikleri dahilin de maliyet gerektirmeden ortak paydada buluşturmayı ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın işgücü piyasasına yönelik çalışmalarına ilişkin kapasitesini güçlendirmeyi hedeflemekteyiz. Çorlu TSO olarak proje çalışmalarına ağırlık vereceğiz Proje başvuruları ile ilgili diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren İsmail Güleroğlu Şunları Söyledi: Çorlu TSO olarak bölgemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda proje çalışmalarına büyük önem vermekteyiz. Hazırladığımız bu projeleri hayata geçirebilmek için de her türlü kaynaktan faydalanabilmenin arayışındayız. Bu konuda 2011 yılında yaptığımız girişimler neticesi Trakya Kalkınma Ajansı, KOSGEB, Avrupa Birliği Fonları Karadeniz Havzası Sınır ötesi İşbirliği, Leonardo Da Vinci Hayat Boyu Öğrenme Programı ve TOBB Eurochambers Programı Kapsamında olmak üzere toplam 11 proje ile müracaat ettik. Bu önemli projeyi başarılı bularak uygulanması için gerekli olanakları sağlayan Trakya Kalkınma Ajansı’na teşekkür etmek istiyoruz. Bundan sonraki süreçlerde de üyelerimize ve ilimize faydalı olacak projeler hazırlanması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları