Kapaklı Belediyesi’nde Başkan Mandalı’ya 4’üncü yardımcı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Kapaklı Belediyesi’nde Başkan Mandalı’ya 4’üncü yardımcı

Kapaklı Belediyesi’nde Başkan Mandalı’ya 4’üncü yardımcı

Kapaklı Belediyesi’nde Başkan Mandalı’ya 4’üncü yardımcı

Kapaklı Belediyesi’nde, şuana kadar 3 olan Belediye Başkan Yardımcılığı kadrosu 4’e çıkarılırken, yeni Başkan yardımcısı da Aziz Özkan oldu. Bu arada, Başkan Mandalı’nın cezaevinde yattığı süre içinde Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüten Meclis Üyesi Ayhan Arslan, İmar Komisyonundan istifa ederken, yerine Mustafa Serat seçildi. Arslan’ın birçok gündem maddesine red oyu vermesi de dikkatlerden kaçmadı
09 Ocak 2012 Pazartesi 09:37

 Kapaklı Belediye Meclisi, 2012 Yılı’nın ilk toplantısını Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın başkanlığında gerçekleştirdi.

2011 YILI BİZE DERS OLSUN
Saygı duruşu ve gündem maddelerinin okunmasının ardından başlayan Meclis toplantısında Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; “2011 yılındaki hatalarımızdan ders çıkararak 2012 yılında aynı hataları tekrarlamamayı temenni ediyorum. İnşallah 2012 yılı Kapaklı ve Belediyemiz için hayırlı olur.” İfadelerini kullandı. Başkan Mandalı’nın açılış konuşmasının ardından sonradan gündem maddelerine eklenmesi için sunulan 2 dilekçe oy birliği ile kabul edilerek gündem maddeleri içine alındı ve gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

BELEDİYE PERSONELİNİN MAAŞLARI BELİRLENDİ
Meclis toplantısının 3, 4 ve 5. maddelerinde Belediye’ye yeni alınacak olan personelin ve mevcut personelin maaşlarının belirlenmesi konuları, alt ve üst limitler belirtilerek oylamaya sunuldu. Meclis’te, her çalışanın maaşı ayrı ayrı oylanarak karara bağlandı. Oylama sonucunda yeni personelden Belediye’de kısmi zamanlı olarak çalışacak olan avukatın maaşı 808 TL, iç mimarın maaşı 2000 TL, inşaat mühendisi 2100 TL, bilgisayar mühendisi 2195 TL, çevre mühendisi 2000 TL, inşaat teknikeri 1550 TL, restorasyon teknikeri 1550 TL olarak belirlendi. Mevcut personelin maaşlarının ise en üst limitten verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

DİLEKÇELER OYLAMAYA SUNULDU
Toplantının 6. gündem maddesindeki Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale edilen konuların görüşülmesi konusu da mevcut 3 dilekçenin oy birliği ile kabul edilmesi sonucu karara bağlandı. Toplantının 7. gündem maddesinde ise Belediye Meclis Üyesi Ayhan Arslan ve Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın Meclise sunduğu dilekçeler görüşüldü.

AYHAN ARSLAN İMAR KOMİSYONUNDAN İSTİFA ETTİ
DSP Kapaklı Belediye Meclis üyesi Ayhan Arslan, üyesi olduğu Kapaklı Belediye Meclisi İmar Komisyonundan istifa etmek için Belediye Meclisi’ne dilekçe sundu. Dilekçenin incelenmesinin ardından Başkan Mandalı; “Sayın Ayhan Arslan dilekçesinde tek taraflı olarak istifa ettiği için oylamaya gerek yok. Ayhan Arslan’dan boşalan İmar Komisyonu Üyeliğine yine DSP’den Mustafa Serat’ın geçmesini oylarınıza sunuyorum.” Şeklinde konuştu. Yapılan oylama sonucunda Mustafa Serat İmar Komisyonu Üyeliğine seçildi.

KAPAKLI BELEDİYESİ’NE 4. BAŞKAN YARDIMCISI
Toplantının 7. gündem maddesinin 2. konusu ise Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın Meclise sunduğu 4. başkan yardımcısının seçilmesi konusu oldu. Yine Başkan Mandalı’nın önerisi ile Aziz Özkan, yapılan oylama sonucu Kapaklı Belediyesi 4. Başkan Yardımcısı oldu. Sonradan gündeme alınan İrfan Demir’in yeni su abonelerinin işlerinin hızlandırılması konulu dilekçesi ve Mustafa İnci isimli vatandaşın yap işlet devret modeli ile Meydan saati yapma konulu dilekçesi de yapılan oylama sonucunda oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Toplantının atık su ve evsel atık tarifelerinin belirlenmesi konulu 8. gündem maddesi de oy birliği ile Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ
Toplantının 9. gündem maddesi olan Denetim Komisyonuna üye seçilmesi konusu gereği yapılan seçimde Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi. Yapılan oylama sonucunda Denetim Komisyonuna İrfan Demir, Ali Doğuş, Adem Sekmen, Nedim Yılancı ve Osman Aşık seçildi.

DİLEKÇELER GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantının 10. gündem maddesi olan İmar Komisyonuna havale dilen konuların görüşülmesi konulu madde gereği 6 dilekçe oylamaya sunuldu. 3 tanesinin oy birliği ile 3 tanesinin ise oy çokluğu ile kabul edildiği dilekçelerin oylanması sırasında Meclis Üyesi Ayhan Arslan’ın sürekli red oyu kullanması kısa süreli tartışmalara neden oldu. Kısa süreli tartışmanın ardından toplantının 11. gündem maddesinin oylamasına geçildi ve madde oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

BAŞKAN MANDALI’YA İKİ SORU
Toplantıda, Meclis Üyesi Ayhan Arslan’ın sürekli red oyu kullanması dikket çekerken, Arslan Başkan Mandalı’ya iki ayrı soru da yöneltti. Arslan’ın “Bazı dükkanlara belediye mantolama yaparken diğer dükkanlara neden bu hizmeti sunmuyor? Şeklindeki sorusuna “Mantolama konusunda diğer dükkanlar bize başvuruda bulunmadılar. Başvuruda bulundukları taktirde gerekli hizmeti onlara da sağlayabiliriz.” Yanıtını verirken, yine Arslan’ın “Aynı zamanda cezaevi arkadaşınız olan Çorlu Vergi Dairesi eski müdürünün maaşı Kapaklı Belediyesi bütçesinden mi karşılanıyor?” şeklindeki sorusuna ise “Bahsettiğini şahıs, belediyemizde çalışmıyor. Maaş alması gibi bir şey söz konusu değil. Zaten kendisi şu an Eray Temizlik’te işe başladı.” ifadelerini kullandı. Başkan Mandalı’nın sorulan soruları cevaplamasının ardından Kapaklı Belediyesi’nin 2011 yılı faaliyet raporu konulu slayt gösterisi düzenlendi ve toplantıya son verildi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları