Kapaklı ‘Çerkezköy’e bağlanmak istemiyoruz’ « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - KAPAKLI HABERLERİ - Kapaklı ‘Çerkezköy’e bağlanmak istemiyoruz’

Kapaklı ‘Çerkezköy’e bağlanmak istemiyoruz’


Kapaklı ‘Çerkezköy’e bağlanmak istemiyoruz’

Tekirdağ’ın ‘Büyükşehir’ olma sürecinde Kapaklı’nın Çerkezköy’e bağlanacağına inanmadığını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı Belde Başkanı Hayri Varol, “Kapaklımız nüfusu bakımından birçok ili geride bırakıyor. Çerkezköy’e bağlanmak istemiyoruz.’’ dedi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yargılandığı bir davadan ceza almasını da yorumlan Varol, Başkan Mandalı’nın iktidar partisine mensup olmamanın bedelini ödediğini savundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı Belde Başkanı Hayri Varol düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Hayri Varol önceki gün saat 10.00’da Kapaklı’daki Çetin Kıraathanesi’nde belde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarına yönelik kahvaltı düzenledi. Kahvaltının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hayri Varol, yerel basının önemine değindi.

“ELE GEÇİRİLMEYEN TEK KALE YEREL BASINDIR’’
Yerel basın çalışanlarının büyük fedakarlıklar göstererek mesleklerini yürüttüklerini kaydeden Hayri Varol, basın mensuplarına da çalışmalarında başarılar diledi. Yerel basının ülkenin milli ve manevi değerlerine gösterdiği duyarlılığı ulusal basının göstermediğini söyleyen Varol, “gelinen noktada görünen ele geçirilmemiş tek kale yerel basındır. Ulusal basının milli ve manevi değerlere göstermediği duyarlılığı yerel basında görebiliyoruz. Kendilerine gösterdiği çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

YEREL BASIN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE DUYARLI
Ulusal basının firmaların maddi destekleri ile ayakta durduğunu belirten Varol “ulusal medyaya destek veren firmalar gelirlerini halka sundukları ürünlerle elde ediyorlar. Ulusal basının da bu şekilde yedikleri çanağa tükürdüklerini göstermekteyiz. Yerel basında bu milletin değerlerine ters hiçbir hareketi görmek mümkün değildir. “ ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ’’
MHP Kapaklı Belde Teşkilatı olarak Kapaklı’da siyasi faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydeden Hayri Varol, “Kapaklı’da genel seçimleri geçirdik. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Belde yönetim kurulu üyelerimiz ve partililerimiz ile zaman zaman bir araya gelerek yapacağımız çalışmalara ilişkin fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Bu fikirler zamanı geldiğinde kamuoyu ile paylaşılacaktır’’ diye konuştu.

“İKTİDAR PARTİLİ OLMAMANIN BEDELİNİ ÖDÜYOR’’
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın geçirdiği bir soruşturma nedeniyle aldığı cezaya da değinen Hayri Varol, “anlaşılan o ki, İrfan Mandalı önümüzdeki seçimlerde olmayacak gibi görünüyor.’’ dedi. Seçimle gelen bir belediye başkanının yine seçimle gitmesi gerektiğini ifade eden Varol, Mandalı’nın iktidar partisinden olmamanın bedelini ödediğini kaydetti.

“HALK DEĞERLENDİRSİN’’
İrfan Mandalı’nın bu şekilde önünün kesilmeye çalışıldığını kaydeden Varol, varsa bir başarısızlığını bunu halkın değerlendirmesi gerektiğini belirtti. İktidar belediyeleri dışındaki belediyelerin sürekli bir soruşturmadan geçirildiğini belirten Varol “muhalefet partilerine mensup belediyeler tüm soruşturmalardan geçiyor. İktidardaki belediyelerin hiç mi hataları yok.’’ diye sordu.

“KAPAKLI ÇERKEZKÖY’E BAĞLANMAYACAKTIR’’
Tekirdağ’ın büyükşehir belediye sürecine de değinen Hayri Varol, Kapaklı’nın Çerkezköy’e bağlanacağına inanmadığını söyledi. ‘Kapaklı’ya dokunmasınlar’ diyen Hayri Varol “Çerkezköy’e bağlanmak istemiyoruz. Kapaklı kendi kendini sürekli geliştiriyor. Nüfusu bakımından Kapaklı birçok ilden fazla nüfusu bulunuyor. Beldemize dokunmasınlar’’ ifadelerini kullandı. Varol, kişisel fikri olarak Tekirdağ’ın da büyükşehir olacağına inanmadığını kaydederek, Tekirdağ’ın büyükşehir belediyesi olması halinde de Kapaklı’nın belde olarak kalacağını söyledi.

“DAHA FAZLA HİZMET SAĞLANABİLİR’’
Kapaklı’da yapılan çalışmalar yeterli mi şeklindeki bir soru üzerine Varol, “Kapaklı’da daha fazla çalışma olmasını istiyoruz. Ancak, gözle bir çalışma yok. Daha fazla çalışma olabilirdi, Kapaklı’nın imkanları var. İktidar partisi mensupları da çeşitli platformlarda Kapaklı’nın iktidar partisine mensup bir belediye olmaması nedeniyle hizmet alamadığını ifade ediyorlar.” diye yanıtladı.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları