Kapaklı DA Yol yapım çalışmaları başladı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - KAPAKLI HABERLERİ - Kapaklı DA Yol yapım çalışmaları başladı

Kapaklı DA Yol yapım çalışmaları başladı

Kapaklı DA Yol yapım çalışmaları başladı

Kapaklı Belediyesi alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda beton yol çalışmalarına başladı. Atatürk Mahallesi Aşçılar Sokak’ta başlayan yol çalışması öncesinde, dualar eşliğinde kurban kesildi.

“ÇALIŞMALAR SÜRECEK’’

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, beton yol yapım çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini belirterek, ‘’Yeni beton yol yapım çalışmasına Atatürk Mahallesi Aşıklar Sokak’tan başladık. Atatürk Mahallesi’nde diğer sokak ve caddelerde de beton yol yapım çalışmalarımız devam edecek. Fen İşleri olarak bir yandan beton dökümü yapılırken, diğer yandan da beton yol yapılacak yollar hazırlanıyor.’’ diye konuştu.

“ÇÖKMELERE KARŞI ÖNLEM ALINIYOR’’
Yapılan çalışmalar kapsamında greyder yardımıyla yolun sağlam zeminine kadar ulaştıklarını söyleyen Çakmak, şunları söyledi: ‘’sağlam zemine inilmesinin ardından ise, yoldan çıkan fazla malzeme kamyonla taşınıyor.

Ayrıca yollarımızda oluşabilecek çökmelere karşı, yolun çürük yerleri sağlam dolgu malzemesi ile doldurularak silindirle sıkıştırılıyor.

Yapılacak yolda aplikasyon ve kot ölçüm çalışmasından sonra da yolu ikiye bölen demir kalıplar çakılarak, iki bölüm halinde yola beton dökülüyor.

Yol yapımında betonun içerisine hasır demir konularak, beton yolun daha uzun ömürlü olması sağlanıyor. Beton dökümünden sonra ise, helikopter denilen beton düzeltme makinesi ile yol düzlenerek beton yol yapımı tamamlanıyor.’’

HSG

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları