Kapaklı lı Minik öğrencilere sağlık ve hijyen gezisi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - KAPAKLI HABERLERİ - Kapaklı lı Minik öğrencilere sağlık ve hijyen gezisi

Kapaklı lı Minik öğrencilere sağlık ve hijyen gezisi

Kapaklı lı Minik öğrencilere sağlık ve hijyen gezisi

Kapaklı Çocuklarım Etüt Merkezi’nin öğrencileri öğretici geziler kapsamında Çerkezköy’de faaliyet gösteren Pera Villa Pastanesi’nin üretim tesislerini gezdiler. Tesiste mamullerin üretim aşamalarım hakkında öğrencilere ayrıntılı bilgilendirmede bulunurken, öğrenciler hijyen kuralları hakkında da bilgilendirildi.

Kapaklı Çocuklarım Etüt Merkezi’nin yaşları 7 ila 11 arasında değişen öğrencileri öğretici geziler kapsamında Çerkezköy’de faaliyet gösteren Pera Villa Pastanesi’nin üretim tesisini gezdi.

ÜRETİM TESİSİNİ GEZDİLER
Önceki gün saat 13.30’da Pera Villa Pastanesi’nin üretim tesisine gelen Kapaklı Çocuklarım Etüt Merkezi öğrencileri, ilk olarak hijyen imalathaneye girmeden önce bone, galoş ve maskelerini takarak, üretim tesisine girdiler. Çocuklarım Etüd Merkezi Kurum Müdürü Ayşegül Cicimen, öğretmenler, ile öğrencilerin yer aldığı gezide Pera Villa Pastaneleri Sahibi Şahin Aktürk, Mali İşler Müdürü Sadık Anagök ile Gıda Teknikeri Melil Aydın, misafirlerine ayrıntılı bilgilendirmede bulundu.

ÜRÜNLERİN NASIL YAPILDIĞINI YERİNDE GÖRDÜLER
Çocuklar imalathanede, pastalardan, böreklere, baklavadan açmaya birçok ürünün nasıl ne şartlarda yapıldığı hakkında fikir sahibi olurken, Mali İşler Müdürü Sadık Anagök ile Gıda Teknikeri Melil Aydın üretimin aşamalarını, pasta yapımını, hijyen açısından uyulması gereken kuralları ve bu kuralların nedenlerini çocuklara tek tek anlattı. Gezi esnasında mamullerin yapılışı hakkında bilgi alan ve imalathanenin koşullarını gören çocuklar ardından kendilerine ikram edilen yiyecekleri tattılar.

SİPARİŞ VERDİĞİMİZ ÜRÜNLERİ YERİNDE GÖRSÜNLER İSTEDİK
Etüt Merkezi’ndeki öğrencilerin doğum günÜ ve özel günlerde pastalarını ve diğer mamulleri Pera Villa’dan aldıklarını dile getiren Kurum Kapaklı Çocuklarım Etüt Merkezi Müdürü Ayşegül Cicimen, “çocuklarımız tükettikleri ürünlerin nasıl ve hangi şartlarda yapıldığını yerinde görmelerini istedik. Bundan dolayı da Pera Villa Pastaneleri’nin imalathanesine geldik. Öğrencilerimiz de bu sayede tükettikleri ürünlerin yapım aşamalarını öğrenmiş oldular’’ dedi. Cicimen, kendilerini üretim tesisinde ağırlayan Şahin Aktürk ile Pera Villa Pastaneleri yönetici ve çalışanlarına da teşekkür etti.

‘’KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR’’
Şahin Aktürk, geçtiğimiz dönemlerde özel bir kurumun öğrencilerine üretim tesislerinin kapılarını açtıklarını anlatarak, “Bu tür talepler bizleri mutlu ediyor. Bu sayede öğrencilerin eğitimine katkı sağlayabiliyorsak, mutlu oluyoruz. Ayrıca tesisimize her konuda güvendiğimiz için tesisi herkese açabiliyoruz” şeklinde konuştu.

‘’SAĞLIK, HİJYEN VE KALİTE OLMASSA OLMAZLARIMIZDIR’’
Pera Villa Pastaneleri olarak sağlık ve kaliteden asla ödün vermediklerini ifade eden Aktürk, ‘’sağlık, hijyen ve kalite bizlerin olmazsa olmazlarımızdır. Bundan dolayı da üretim aşamasından, servise kadar tüm aşamalarda bu hususları ön planda tutuyoruz. Önceliklerimize verdiğimiz değer karşısında aldığımız müşteri memnuniyeti bizleri daha mutlu ediyor’’ ifadelerine yer verdi. Ziyaretin ardından Pera Villa Pastaneleri Sahibi Şahin Aktürk, Mali İşler Müdürü Sadık Anagök ile Gıda Teknikeri Melil Aydın, misafirlerini uğurladı.

Popüler aramalar

tekirdağ haber (12)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları