Kapaklı’da beton yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - KAPAKLI HABERLERİ - Kapaklı’da beton yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Kapaklı’da beton yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Kapaklı’da beton yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Kapaklı Belediyesi alt yapısı tamamlanan yolları cadde ve sokaklarda beton yol kaplaması yapıyor. Atatürk Mahallesi’nde başlatılan beton yol çalışmaları Kadife Sokak’ta devam ediyor.

Kapaklı Belediyesi Fen İşleri İnşaat Mühendisi Necmi Ölke, Aşıklar Sokak’tan start alan yol çalışmalarının Kadife Sokak’a taşındığı bilgisi vererek, ‘’Atatürk Mahallesi Aşıklar Sokak’tan başlayan yeni beton yol yapım çalışmaları tamamlanmak üzere. Kurtuluş Caddesi’nde de yapımı süren köprünün tamamlanmasının ardından, Aşıklar Sokak ve Kurtuluş Caddesi beton yol yapımına birlikte başlanacak.

Narin Sokak’ta ise, beton yol yapımı tamamlandı. Nehir ve Nezih beton yol çalışması devam ediyor. Fen işleri ekipleri diğer yandan da İstiklal Caddesi’nde parke taş sökümü ve Kervan Sokak’ta beton yol hazırlığı yapıyor. Atatürk Mahallesi’ne bağlı diğer sokak ve caddelerde beton yol yapım çalışmalarımız devam edecek.’’ Diye konuştu.

İZLENİLEN YOL HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Çalışmalarda izlenilen yol hakkında bilgi veren Ölke, şöyle devam etti: ‘’Öncelikle yapılacak yolda greyder ile sağlam zemine kadar iniliyor.

Çıkan fazla malzeme kamyonla taşınıyor. Yollarımız oluşabilecek çökmelere karşı yolun çürük yerleri sağlam dolgu malzemesi ile doldurularak silindirle sıkıştırılıyor. Yapılan teknik çalışmaların ardından yolu ikiye bölen demir kalıplar çakılıyor.

İki bölüm halinde yola beton dökülüyor. Yol yapımında betonun içerisine demir konularak beton yolun daha uzun ömürlü olması sağlanıyor. Beton dökümünden sonra helikopter denilen beton düzeltme makinesi ile yol düzlenerek beton yol yapımı tamamlanıyor. ‘’
BAŞKAN’A PANKARTLI TAKDİR
Yollar ile ilgili çalışmaları takdir eden vatandaşlar ise, ‘’Belediye Başkanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder. Hizmetlerinin uzun yıllar sürmesini temenni ederiz.’’ Yazılı bir pankartı çalışmaların sürdüğü sokağa astı.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları