Keşanspor’a Yardım Kampanyası Başlatılıyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - KEŞAN HABERLERİ - Keşanspor’a Yardım Kampanyası Başlatılıyor

Keşanspor’a Yardım Kampanyası Başlatılıyor

Keşanspor’a Yardım Kampanyası Başlatılıyor

Otobüslerinin şarampole yuvarlanması sonucu 2 futbolcusu ölen, bir çok futbolcusu da yaralanan Keşanpor için ülke çapında 3 ay sürecek yardım kampanyası başlatıldı.

Keşan Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşanspor Başkanı Sadi Kuru’nun katıldığı basın toplantısında ülke çağında bir yardım kampanyası açılması için gerekli yasal izinler için Edirne Valiliği’ne başvuru yapıldığı bildirildi.

Toplantıda konuşan Kaymakam Narinoğlu, kampanyanın Keşanspor’a sahip çıkmak, maddi ve manevi destek vermek adına başlatıldığını ve bunun için bir sivil bir yardım komitesi oluşturulduğunu bildirdi.

Narinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kampanyamız ülke çapında gerçekleşecek. Gerekli yasal izinler için başvurularını yapıyoruz. Kampanya amacıyla mevzuat gereği bir sivil yardım komitesi oluşturuldu. Komite yardım faaliyetleri ile ilgili programını da kamuoyu ile paylaşacak. Destek verecek olan televizyon kurumlarına açığız. Medya yoluyla da bu çabamızı sürdüreceğiz.

Ayrıca Keşan çapında, okullarımız kamu kurumları ve halkımız ve bütün kurum ve kuruluşlar düzeyinde yardım kampanyamızı başlatacağız. GSM cep telefonları aracıyla da yardım kampanyası araştırması yapıyoruz. Bunu yapacağız. Bunun için afiş, reklam tanıtım radyo programı ve gazetelerde bilgi paylaşımını hep beraber yapacağız.

Keşanspor’un lige devam edip etmemesi, Futbol Federasyonu’nun ve sporcularımızın biraz da sağlığı ile ilgili verilecek kararlar sonucu netleşecek. Keşan toplumuna, Keşan kamuoyuna düşecek bir görev olursa, biz hazırız. Esas bizim burada yapacağımız alicenaplık gençlerimizi kucaklamak,onların acılı ailelerinin kaza geçiren yavrularının sıhhate kavuşması için ihtiyacı olan maddi ve manevi kucaklamayı yapmak.

Yardım kampanyası 3 aylık bir sürede sürdürülecek. Amacımız şu. Keşan bu yıl bir ivme kazandı. 3. lige çıkmak için bir hedef koydu, şu anda 152 takım arasında yenilmeyen 3 takımdan birisiyiz. Bir kesinti, yaşadık. Acılarımız ve yaşadığımız travma hayatımızı kesintiye uğratmamalı Biz bundan daha da heyecan duyarak, bu problemimizden, sıkıntımızdan daha da güçlenerek çıkmalıyız. Hedefimiz bu sene Keşanspor lige devam ederse 3. Lig’e çıkmak.”

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları