M. Ereğlisindeki Evrim Gazetesine silahlı saldırı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - MARMARA EREĞLİSİ HABERLERİ - M. Ereğlisindeki Evrim Gazetesine silahlı saldırı

M. Ereğlisindeki Evrim Gazetesine silahlı saldırı

M. Ereğlisindeki Evrim Gazetesine silahlı saldırı

Marmara Ereğlisi ilçesine bağlı Sultanköy beldesinde bulanan Evrim Gazetesine kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından kurşunlandı. Camlarına isabet eden olayla ilgili olarak jandarma çok yönlü araştırma başlattı. Olaya karıştığı belirtilen otomobilin tespit edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre “Olay günü sabahı camdaki kurşun deliklerini gören Gazetemiz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Özan Taşoyar, jandarmaya haber verdi. Jandarma timlerinin gelmesiyle birlikte olay yeri inceleme birimine haber verildi.

Olay yeri inceleme biriminin yaptığı çalışma sonucunda, atılan kurşun çekirdeklerini buldu ve balistik muayene için laboratuara gönderdi. Olayın kamera görüntülerine ulaşan jandarma, kurşun atılan otomobili tespit etti.

Evrim Gazetesinin genel yayın yönetmeni Özan Taşoyar, konu hakkındaki soruları cevaplarken, “benim hiç kimseye bir nefretim olmadığı gibi, benim de düşmanım olduğunu sanmıyorum, veya ben böyle biliyorum. Bu saldırı alenen basını susturmaya yönelik yapılmıştır, basın özgürlüğüne yapılmıştır. Bu güne kadar hiç kimseye hissi bir atıfta bulunmadım.

Ancak toplumu ilgilendiren konularda eleştirdiğim kişiler olmuştur. Bu eleştirilerimizi olgunlukla karşılayan ve cevap verenler de olmuştur, küsenlerde Ne var ki, onlardan hiç birisinin, bu kadar küçülebileceğine asla inanmıyorum. Bu saldırıyı yapanların, aciz insanlar olduğu ve gazetemize kurşun atarak bizi korkutmak istedikleri belli.

Fakat bu gibi davranışlar, gazetecilere daha çok ilham ve güç verir. Evrim gazetesi, doğruları yazmak üzere görevini yapmaya devam edecektir, doğrulardan rahatsız olanlar, asıl korkması gerekenlerdir” dedi. Gazeteye saldırı haberini öğrenen vatandaşlar saldırı yapanları kınadılar. Kamera kayıtlarından sonra, aracın belirlendiği ve soruşturmanın derinleştirileceği ifade edildi. Soruşturma sürüyor. Devrim gazetesi olarak olayın faillerinin kısa sürede yakalanacağını umuyor, meslektaşımıza ve çalışanlarına geçmiş olsun der bu olayı yapanları şiddetle kınıyoruz.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları