Malkara Kaymakamlığındaki Elektrik Kesintileri Bıktırdı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - MALKARA HABERLERİ - Malkara Kaymakamlığındaki Elektrik Kesintileri Bıktırdı

Malkara Kaymakamlığındaki Elektrik Kesintileri Bıktırdı

Malkara Kaymakamlığındaki Elektrik Kesintileri Bıktırdı

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde soğuklarda klimaların da çalışmasıyla hükümet konağında elektriklerin sık kesilmesi nedeniyle aynı binada bulunan adliyede işler duruşmalar durma noktasına geldi.

Ödenek olmadığı için uzun süreden bu yana elektrik hatlarına bakım yapılamadığını belirten Malkara Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, “Ödenek geldiğinde ilk işimiz jeneratör alıp, bakım yaptırmak olacak” dedi.

Malkara’da 1985 yılından bu yana hükümet konağı olarak kullanılan binanın elektrik tesisatının eski olması ve binada klima kullanılması sık elektrik kesintilerine neden oldu. Aynı bina da yer alan adliyede personel, savcı, hakim ve duruşmaları için adliyeye gelenler 10 dakika arayla kesilen elektrikler nedeniyle duruşmaların yapılamadığını belirterek tepki gösterdi.

Jeneratör olmadığı binada kaymakamlık makamı, adliye ve 10 daire müdürü ve idari kısımların bulunduğu hükümet konağında uzun süredir elektrik tesisatında bakım yapılmadığı da ileri sürüldü.

Elektrik kesintilerinin görüldüğü duruşma salonlarında mahkemeleri için adliyeye gelenler kesilen elektrikler nedeniyle duruşmaların tamamlanamamasından yakındı. Cumhuriyet savcıları elektrik kesintilerinin adli hizmetlerin yavaşlamasına neden olduğunu belirterek, “Sürekli elektrik kesilince duruşma yapılamıyor. Davaları olanlar tepki gösteriyor. Adliyede çalışan personel bu durum karşısında sıkıntı çekiyor. Hemen her 10 dakikada bir elektrik kesintisi olması mahkemeleri de etkiliyor” dedi.

“PARAMIZ YOK, JENERATÖR ALAMIYORUZ”

Malkara Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu ise ödenek olmadığı için bakım yapılamadığını ve jeneratör alamadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Bakanlığımıza ilgili olarak yazıları gönderdik. Ödenek geldiği takdirde ilk işimiz hükümet konağına bir jeneratör almak. Şu anda jeneratör alacak paramız yok.”

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Malkara İşletme Başmühendisi Şeref Kocaağalar ise elektrik kesintilerinin kendilerinden kaynaklanmadığını belirterek, “Bizimle ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Elektrik hatlarının bakıma ihtiyacı olabilir ya da hatlar enerjiyi kaldıramıyordur” dedi.

Kaymakamlık çalışanları ise bilgisayarlara takılan güç kaynakları ile kesintilerden etkilenmemeye çalıştıklarını kısa sürede bakıma ve jeneratöre ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları