Malkara’da Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 16 Kaçak Yakalandı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - MALKARA HABERLERİ - Malkara’da Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 16 Kaçak Yakalandı

Malkara’da Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 16 Kaçak Yakalandı

Malkara’da Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 16 Kaçak Yakalandı

Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde, Türkiye’ye yasa dışı yollardan girerek Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 2’i kadın, 16 kaçak yakalandı.

İstanbul’dan minibüsle Yunanistan sınırındaki Edirne’nin İpsala İlçesi’ne kaçak insan taşındığı ihbarını alan polis ekipleri Malkara girişinde uygulama noktası oluşturdu.

Polis uygulamasını gören 34 ACH 70 plakalı minibüsün sürücüsü Rasim Akçakoca durmadan kaçmaya başladı. Polis ekipleri peşine takılınca kaçamayacağını anlayan sürücü minibüsü durdurup koşarak kaçmayı sürdürdü. Kısa süre sonra da yakalandı.

Minibüs içinde ise 2’si kadın 6 Filistin, 5 Somali, 2 Afrika ve 3 Burma uyruklu toplam 16 kaçak yakalandı.

malkara-multeci-kacakKaçmaya çalışırken yakalanan sürücü Rasim Akçakoca, polis ekiplerine, “Ağabeylerim benim çoluk çocuğum var, ben bu işi para için yaptım. İşsizim, yapacak başka bir şeyim yok, ne olur beni bırakın, gideyim” dedi.

Ancak gözaltına alınan sürücü ifadesi alınması için Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Türkiye’ye yasa dışı yollardan girerek, Yunanistan’a gitmek istedikleri belirtilen kaçaklar ise sınır işlemlerinin tamamlanması için Tekirağ’daki kaçak barınma evine yerleştirildi.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Popüler aramalar

kapaklı tekirdağ (11)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları