Malkara’da Budama diye ağaçları katlediliyorlar « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - MALKARA HABERLERİ - Malkara’da Budama diye ağaçları katlediliyorlar

Malkara’da Budama diye ağaçları katlediliyorlar

Malkara’da Budama diye ağaçları katlediliyorlar

Ağaç budamak için en uygun mevsim İlkbaharın ilk aylarıdır.

“Budama” diye ağaçlar katlediliyor!

Ağaç budamak için en uygun mevsim İlkbaharın ilk aylarıdır. Ağaçlar bu mevsimde henüz çiçeklerini açmadan, enerjisini güçlü dallarına vermesini sağlamak ve gelişimini kuvvetlendirmesi için fazlalık dallarından arındırılır.

Yani ağaçları yılın her mevsiminde istediğimiz gibi budayamayız.

Geçtiğimiz gün, Malkara’nın Camiatik Mahallesi Sinan Paşa Caddesi üzerindeki Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü bahçesindeki yemyeşil ağaçların budamadan ziyade yok edilmek için kesildiğini ileri süren vatandaşlar gazetemizi arayarak tepkilerini şu sözlerle ortaya koydular.

“Bizler, belediyenin ilçeye kazandırdığı yöre pazarı güzergahında akşam saatlerinde gezintiye çıkan aileleriz.

Baharla birlikte yeni yeşeren ağaçların yılın belli zamanlarında ve usulüne uygun olarak budanmaları gerekirken gelişigüzel kesildiklerine, adeta katledildiğine tanıklık ediyoruz.

Hiç böyle budama olur mu? Şaşkınlık içerisindeyiz, diyerek yetkililere seslerini duyurmak istediklerini dile getirdiler.

Bizler de budamanın bir katliama dönüşmemesi için zamansız ve gelişigüzel kesilen bu ağaçları fotoğraflayıp yapılan yanlışlığı tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyoruz.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları