Marmara Ereğlisinde Sigara içenin aldığı sosyal yardım kesilecek « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - MARMARA EREĞLİSİ HABERLERİ - Marmara Ereğlisinde Sigara içenin aldığı sosyal yardım kesilecek

Marmara Ereğlisinde Sigara içenin aldığı sosyal yardım kesilecek

Marmara Ereğlisinde Sigara içenin aldığı sosyal yardım kesilecek

Marmara Ereğlisi Kaymakamlığı yeni bir uygulamaya imza atıyor. İhtiyaç sahibi olduğunu beyan edip de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan aldığı parayı alkol ve sigaraya harcayan aile reislerine yapılan yardımlar bundan sonra kesilecek. Kaymakam İrfan Demiröz, fakir vatandaşları sağlık ve bütçelerini etkileyen zararlı alışkanlıklardan kurtarmak istediklerini söyledi.

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde başlatılan uygulamayla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan para yardımı alan ve buna rağmen sigara içen ailelerin yardımları bu alışkanlığı bırakmadıkları takdirde kesilecek. Marmara Ereğlisi Kaymakamı İrfan Demiröz, başlattığı yeni uygulamayla vatandaşları sigara ve alkolden vazgeçirmeye çalışıyor.

Demiröz, kaymakamlıktan yardım alan ve çocuklarının ve eşinin nafakası olan bu parayı sigara ve alkole veren aile reislerinin sigarayı bırakmadığı takdirde aldığı yardımı kesme kararı aldı. İlçede 650 fakir aileye nakit ve yiyecek yardımı yaptıklarını belirten Demiröz, “Biz devlet olarak fakir ailelerimizi her zaman gözetiyoruz. Ailelerimize 2 ayda bir 300 ile 600 TL arasında değişen miktarlarda para yardımı yapıyoruz.” dedi.

Bazı aile reislerinin devletten aldığı yardım parasını sigara ve alkole harcadığını belirten Demiröz şöyle konuştu: “İncelemelerimizde gördük ki; çalışmayan ve devletten yardım alan babalar bizim verdiğimiz parayı sigara ve alkole yatırıyor. Biz de bu babaları alkol ve sigaradan uzaklaştırmak için verdiğimiz yardımları kesme kararı aldık. Şu anda eğitim aşamasındayız. Ben evlere ani baskınlar yapıyorum. Önceki yaptığım ani baskınlarda sigara ve alkol bulduğum evde daha sonraki baskında da sigara ve alkol bulursam yardımları keseceğiz. Alkolü ve sigarayı bırakanlara yardım yapmaya devam edeceğiz.”

Erkeklerin alınan yardımı alkole sigaraya harcamaması için kadınlara verdiklerini ifade eden Demiröz, erkeklerin eşlerinden yardım parasını zorla alıp sigaraya harcadıklarını duyduklarını belirtti. Demiröz, şöyle konuştu: “Kadınlardan yoğun şikayet var. ‘Kaymakam bey eşlerimiz bu parayı sigaraya veriyor. Evde çocuklar ekmek bekliyor. Bizden zorla alıyorlar’ diyor. Biz de bunun önüne geçebilmek için bu tür bir uygulama başlattık. İnşallah vatandaşlarımızı sigara ve alkol illetinden uzaklaştırırız.”

Amaçlarının vatandaşları sağlık ve bütçelerini etkileyen zararlı alışkanlıklardan kurtarmak olduğunu aktaran Kaymakam Demiröz, “Sosyal bir devlet olarak en ücra köşelerdeki vatandaşlarımızı bularak ona devletimizin sıcak yüzünü gösteriyoruz.” diye konuştu.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları