Orion Işıklı kavşakta Yine kaza oldu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Orion Işıklı kavşakta Yine kaza oldu

Orion Işıklı kavşakta Yine kaza oldu

Orion Işıklı kavşakta Yine kaza oldu

Önce ki gün Orion Işıklar diye tabir edilen kavşakta yine iki aracın kafa kafaya çarpması ve ışıklarda bekleyen iki aracın da kazaya karışması ile 4 araçlı trafik kazası yaşandı.

Çorlu istikametinden İstanbul istikametine gitmek-te olan Hasan A.
İstanbul istikametinden gelen ve Çorlu Belediye konutlarına sapmakta olan Mesut Çoban idaresinde ki 34 VU 4995 plakalı araç ile hızlı bir şekilde kafa kafaya çarpıştı. 34 VU 4995 plakalı araç çarpışmanın etkisi ile kırmızı ışıkta bekleyen 34 DZ 6998 plakalı Woswogen araca ön kısımdan çarptı. Woswogen araçta çarpışmanın etkisi ile arkasında bekleyen 59 ZH 884 plakalı yine Woswogen markalı araca çarptı.

Bir anda büyük bir ses ve toz bulutu ile gerçekleşen kazayı ilk görenler etrafta bulunan vatandaşlar oldu. Olay yerine çok geçmeden trafik polisleri ile ambulanslar çağırıldı. Dört araçlı trafik kazasında sadece Hasan Ayyıldız ve Mesut Çoban’ın aracında bulunan yolcu Abdullah Bayram kollarından yaralanılarak ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Çarpışmanın etkisi ile 59 ZS 705 plakalı araç ile 34 VU 4995 plakalı araçlarda maddi hasarlar oluştu.Olay yerine gelen çekiciler ile kaza yapan iki araç çekici sayesinde olay yerinden kaldırıldı.

BU KAVŞAK’ ta SIK S IK ‘ IŞIK İHLALLERİ VAR.

Çorlu’ya İstanbul İstikametin den,Yeni Sanayi Bölgesi,Emlak konutları İstikameti,Çorlu Omurtak İstanbul kısmından,Atakent ve Armada yönünden gelen tüm araçların kesiştiği nokta ORION IŞIKLAR KAVŞAĞI oluyor.

Böyle olunca’ da kaza sayısında artışlar gözleniyor. Olaya köklü çözüm bulunması bekleniyor.

SÜRAT-IŞIK İHLALLERİ İÇİN BU KAVŞAĞA YENİ ELEKTRONİK SİSTEM KURULMASI ŞART

Şimdi ortaya çıkan ışık ihlalleri ve hız konusunun daha ciddi kontrol altına alınması için de Şifa-Yeni Halk eğitim merkezi kavşağındaki ışık ihlali ile hız kontrolu yapan elektronik sistemin kurulması bekleniyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları