Oto Parçalayıp Satan Çete Çökertildi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Oto Parçalayıp Satan Çete Çökertildi

Oto Parçalayıp Satan Çete Çökertildi

Oto Parçalayıp Satan Çete Çökertildi

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde çaldıkları otomobilleri parçalayarak sattığı belirlenen kişilere yönelik İstanbul ve Tekirdağ’da düzenlenen operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’ndeki Küçük Sanayi Sitesi’nde bir atölyede çaldıkları otomobilleri parçalayarak sattığı belirlenen kişiler, polis ekiplerince takibe alındı. Yaklaşık iki ay süren takibin ardından İstanbul ve Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde 10 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen polis ekipleri, H.K., O.A., F.Ç., M.D., M.Ç., T.M., Ş.V., R.Ç., K.B., B.Ö., Ş.A., M.E., A.T., İ.A.’yı gözaltına aldı. Yakalanan şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda araç plakası, çeşitli markalarda 5 tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda mermi, çaldıkları araçlara ait ruhsatlar ve 7 çalıntı lüks otomobil ele geçirildi.

Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tekirdağ ve İstanbul Asayiş Şubesi otomobil hırsızlığı ekipleri yaklaşık 2 aydır süren teknik ve fiziki takipten sonra Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde 8, İstanbul’da da 6 kişi gözaltına alınarak Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Şüpheliler, ‘suç işlemek üzere örgüt kurmak, örgüte üye olmak, oto hırsızlığı yapmak, bilerek çalıntı araç almak ve satışına aracılık sağlamak’la suçlanıyorlar” dedi.

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan şüphelilerinin ifadelerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Oto Parçalayıp Satan Çete Çökertildi için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. 1 ali yalınız  yorumladı.

    bu şerefsizlere verilen cezalar agırlaştırılmalı ki bunlar birdaha vatandaşın emek vererek aldıgı malları çalamaz hale getirilmeli benimde evimin önünden 34 yj 9197 plakalı aracım 30 01 2012 tarihinde belik düzünde evimin önünde çalındı ve beni büyük ölçüde mağdur bıraktılar emniyete güveniyorum ve suçluların biran evvel yakalanmasını istirham ediyum saygılar. ali yalınız 0507 742 8671


Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları