SAĞLIK Bakanı Bakan Akdağ Çorlu Devlet Hastanesini gezdi « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - SAĞLIK Bakanı Bakan Akdağ Çorlu Devlet Hastanesini gezdi

SAĞLIK Bakanı Bakan Akdağ Çorlu Devlet Hastanesini gezdi

SAĞLIK Bakanı Bakan Akdağ Çorlu Devlet Hastanesini gezdi

SAĞLIK Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ yapımı tamamlanan yeni Çorlu Devlet Hastanesi binası gezerek bilgiler aldı.

SAĞLIK Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ yapımı tamamlanan yeni Çorlu Devlet Hastanesi binası gezerek bilgiler aldı. Bakan Akdağ “Doktorlara yapılan saldırıların karşısında olacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bakanlık olarak sonuna kadar Sağlık ekiplerimizin arkasında olacağız” dedi.Bakan Akdağ ayrıca yeni hastanenin kısa sürede açılacağının sinyalini verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kırklareli’ndeki programının ardından Karayolu ile Çorlu’ya geldi. Bakan Akdağ’ı hastane bahçesinde Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi, Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Dalman, İlçe Jandarma bölük komutanı jandarma binbaşı Kudret Sarıtaş, Çorlu devlet hastanesi başhekimi Recep Selvioğlu, İl sağlık müdürü Mehtap Şen, Çorlu sağlık grup başkanı Serpil Keskin, Ak parti Çorlu ilçe başkanı Adnan Volkan, ve partililer karşıladı. Hastaneyi gezen bakan Akdağ, burada yetkililerden bilgiler aldı.

Hastaneyi gezen Sağlık bakanı Recep Akdağ, hastaneyi yapan firma yöneticileri ve başhekim Recep Selvioğlu’ndan bilgiler aldı. Bakan Akdağ hasta odalarından, yoğun bakım ünitelerine kadar gezdiği yerleri dikkatli bir şekilde inceledi.

Eskiden bu tür hastanelerin 15 yılda bittiğini belirten bakan Akdağ şimdi ise bu tip hastanelerin en uzun üç yılda bittiğinin altını çizdi. Bakan Akdağ “ Hastanemiz çok güzel olmuş. Bu tür hastanelerin yapımı 15 yıl sürerdi. Şimdi ise bu tür hastaneler 3 yılda bitiyor. Demek ki istenildiğinde olabiliyormuş. Hastanemiz bitimi az kaldı. Tam olarak bittiğinde de yani üçüncü yılında hizmete açılacaktır”dedi.

BENDE BİR SAĞLIK ÇALIŞANIYIM NE OLDUĞUNU İYİ BİLİRİM.

Hastane gezisi sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan bakan Akdağ Gaziantep’teki doktor cinayetiyle ilgili de konuştu. Akdağ bütün sağlık çalışanlarına yapılan şiddet ve saldırılara karşı olduklarını ifade ederek, ”Biz sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan bütün şiddet ve saldırıların karşısındayız. Meslektaşlarımızı kimse sahipsiz zannetmesin. Piskopot ruhluların saldırılarına karşı muhafaza edeceğiz. Günde 1,5 milyon insanın günde doktorlar karşı karşıya geldiğini düşünün. Bende bir doktorum, yıllarca bende onların içinde oldum, ne olduğunu iyi biliyorum. O stresi bende çektim. Gerek hükümetimiz, gerekse bakanlığımız bu konularda sağlık çalışanları ve doktorlarımızın arkasında. Bütün sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırıları, kendimize yapılmış gibi kabul ederiz” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları