Sağlık Bakanlığından Çorluya kar paletli ambulans « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Sağlık Bakanlığından Çorluya kar paletli ambulans

Sağlık Bakanlığından Çorluya kar paletli ambulans

Sağlık Bakanlığından Çorluya kar paletli ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ il sağlık Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere bir adet kar paletli ambulans tahsis edildi. Bir tane kar paletli ambulansın da Çorluya gönderileceği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ il sağlık müdürlüğü emrine gönderilen Kar Paletli ambulans Teslim alındı. 4×4 arazi tipi araç özelliğinde olup; 1 metre karda, 70 cm su içerisinde görev yapabilme, Paletli iken 80 km/saat hıza ulaşabilme özelliğine sahip olduğu belirtildi.

Bluetooth, GPS, Navigasyon, Araç takip cihazlarına, Araç telsizi donanımına sahip özelliğini de taşıyan bu araç paletli ambulans ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirmede bir kar paletli ambulansın Tekirdağ Merkez ilçede konuşlandırılarak Şarköy, Malkara, Hayrabolu ve Muratlı ilçelerine hizmet vereceği belirtildi.

ÇORLU’YA DA VERİLECEK.

Bölgenin en yoğun sanayi kuruluşlarının bulunduğu Çorlu ilçesine verilecek olması özellikle sanayi kuruluşları tarafından olumlu karşılandı. TEM otoyolu, Hava alanının da Çorlu’da olmasıyla birlikte bünyesinde iki tane olan kar paletli ambulansın bir Çorlu’ya verileceği belirtildi.

Bu ambulansın olası durumlarda Çerkezköy, Marmara Ereğlisi ve Saray ilçelerine hizmet vereceği bildirildi. Kar paletli donanıma sahip olan bu arazı tipi ambulanslar; kara ve hava ambulanslarının ulaşamayacağı durumlarda,kar, sel gibi felaketlerde arazide yapılan organizasyonlarda kullanılması bekleniliyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları