Şarköy Beyoğlu Köyü Ihlamur Şenliği Yapıldı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ŞARKÖY HABERLERİ - Şarköy Beyoğlu Köyü Ihlamur Şenliği Yapıldı

Şarköy Beyoğlu Köyü Ihlamur Şenliği Yapıldı

Şarköy Beyoğlu Köyü Ihlamur Şenliği Yapıldı


Şarköy ilçesi Beyoğlu köyünde bu yıl 6’ncısı yapılan Geleneksel Ihlamur Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Beyoğlu köyünde bu yıl 6’ncısı yapılan Geleneksel Ihlamur Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Şenliklerde ıhlamur ağalığına ise Ramazan Demirkıran seçildi.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ihlamur Şenliği, Beyoğlu Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Hizmet Derneği, Köy Muhtarlığı ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirildi. Şenliğe CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, Kaymakam Zekeriya Güney, Belediye Başkanı Süleyman Altınok, İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Yılmaz, CHP İl Başkanı Recep Palabıyık, Mürefte Jandarma Karakol Komutanı Ayhan Baydur, Tekirdağ Tarım İl Müdürü Erdem Karadağ, Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Rüya Yılmaz, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Beyoğlu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Fikri Özel, yaptığı konuşmada “Köyümüz 55 haneden oluşan küçük bir köydür. Ama bizim gönlümüz büyüktür. Bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz Ihlamur Şenliği ve 4’üncüsünü düzenlediğimiz Çanakkale Şehitleri’ni Anma Programıyla gönlümüzdeki bu sevgiyi paylaşıyoruz” dedi.

Ihlamur Ağası Necdet Düzgen de yaptığı konuşmada, Şarköy’ün en ücra köylerinden olmasına rağmen, 6’ncısı düzenlenen şenliğin, çevre köylere de örnek olmasını dileyerek, “Bizler şenliğin en iyi şekilde olması için elimizden gelen gayreti gösterdik.” dedi.

Şenlikte; Rumeli şarkılarında, Orhan ve Kemal ikilisi sahne alırken, Şarköy Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi. Şehit Öğretmen Neşe Alten İlköğretim Okulu Öğretmeni Ali Gargı tarafından oluşturulan Türk Halk Müziği Çocuk Korosu, Mahalli Sanatçı Mustafa Karayer’in de neyi ile eşlik ettiği, ağırlıkla çocuklardan oluşan saz grubuyla, birbirinden güzel türküleri seslendirdi. Çocuklardan oluşan Tekirdağ Teakvando ekibinin gösterilerinin ardından, Çorlu Dans Grubunun modern dansları izlendi.

Şenliğin sunucusu cazgır Recep Koşar, ortama uygun manilerle süslediği konuşmasını, açık artırmaya çıkardığı koyun için protokol türbininde para topladı.

2013 yılı ağalık seçimleri için adaylar belirlendi.Kıran kırana gecen Açık artırma sonunda Ağalık 5 bin 500 TL veren Ramazan Demirkıran da kaldı. Demirkıran yaptığı konuşmada “Şenliği önümüzdeki yıl da en iyi şekilde devam ettirerek, sosyal bir faaliyet olan bu örnek girişimin, Tekirdağ’ın diğer köylerinde de bu tip organizasyonlar olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Şenliğe katılanlara pilav ayran, tatlıdan oluşan ikram verildi.

Şenlik komitesi, protokolde üyelerine teşekkür belgesi ve plaketle birlikte ıhlamur dağıttı. Şenlik yerel sanatçıların söylediği şarkılara son buldu. –

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın