Şarköyde 3 metre 291 kilogram ağırlığında köpek balığı yakalandı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ŞARKÖY HABERLERİ - Şarköyde 3 metre 291 kilogram ağırlığında köpek balığı yakalandı

Şarköyde 3 metre 291 kilogram ağırlığında köpek balığı yakalandı

Şarköyde 3 metre 291 kilogram ağırlığında köpek balığı yakalandı

Şarköy’de balıkçıların ağına 3 metre 27 santimetre bo-yunda, 291 kiloluk camgöz cinsi kö-pekbalığı takıldı. Şarköy’de daha önce böyle bir balığa rastlanmadığını belir-ten balıkçılar, köpek balığının gemileri takip ederek gelmiş olabileceğini söyledi.

Şarköy’de balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Günay Sangür, tayfalarla sabah denize mezgit avlamak için ağ attı. Akşam ağı toplamak için gittiklerinde, çektikleri ağırlıktan büyük bir av düşüncesine kapılarak sevindiler. Tayfaların güçlükle topladığı ağda, dev köpek balığını görünce şaşkına döndüler.

AĞDAKİ BALIKLARI YEMİŞ

Ağlardaki balıkları yiyen köpekbalığını tekneye çıkarmadan Şarköy sahiline çektiklerini belirten Sangür, “Köpek balığı ağdaki mezgit balıklarını yemiş ve ağa zarar vermiş.

Bugüne kadar bu kadar büyük bir köpek balığına rastlamadık. Köpek balığının boyunu 3 metre 27 santimetre olarak ölçtük, ağırlığı da 291 kilogram çıktı.” dedi.

Şarköy’de böyle bir balığa daha önce rastlamadıklarını söyleyen Sangür, köpekbalığının gemileri takip ederek gelmiş olabileceğini ifade etti. Köpekbalığı, teşhir amacıyla İstanbul balık haline satıldı.

Popüler aramalar

sarkoy (37)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın