SEYYAR PİLAVCILARDAN ÖĞRENCİLER MEMNUN KANTİNCİLER ŞİKAYETÇİ « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - SEYYAR PİLAVCILARDAN ÖĞRENCİLER MEMNUN KANTİNCİLER ŞİKAYETÇİ

SEYYAR PİLAVCILARDAN ÖĞRENCİLER MEMNUN KANTİNCİLER ŞİKAYETÇİ

SEYYAR PİLAVCILARDAN ÖĞRENCİLER MEMNUN KANTİNCİLER ŞİKAYETÇİ

Türkiye’nin birçok yerinde görmeye alıştığımız seyyar pilavcılar okul önlerinde ucuza sattıkları pilavlarla büyük ilgi görüyor.

Türkiye’nin birçok yerinde görmeye alıştığımız seyyar pilavcılar okul önlerinde ucuza sattıkları pilavlarla büyük ilgi görüyor. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde de seyyar pilavcılar, öğle arasında öğrencilerin akınına uğruyor. Yoğun ilgiden memnun olan pilavcılar öğrencilere pilav yetiştirmekte zorlanıyor. Pilavcılar yoğun ilgiden memnuniyet duyarken, okulların kantin işletmecileri ise bu durumdan oldukça rahatsız.

Çorlu Yeni Sanayi Bölgesi’nde toplam 3 bin civarında öğrenciye eğitim veren Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve İMKB Lisesi öğrencileri hemen her gün pilavla öğle öğünlerini tamamlıyor.

1,5 TL’ye satılan tavuklu ve nohutlu pilavın ayranla birlikte 2 TL olması öğrencilerin işine geliyor. Öğrencilerden A.S. ‘’Kantinde fiyatlar pahalı, bizim de paramız pilava yetiyor ve doyuyoruz. Genelde tercihimiz tavuklu pilav ve ayran oluyor. Biz halimizden memnunuz.’’ diyor.

Okullardaki kantin işletmecileri bu durumdan oldukça rahatsız. Her yıl ihaleye girerek okul kantinini işletmek için dünyanın parasını ödediklerini belirten kantinciler “Hem okula para ödüyoruz hem de vergimizi veriyoruz. Şikayetlerimizi defalarca yetkililere iletmemize rağmen pilavcılarla ilgi işlem yapılmıyor.” diye dert yanıyor.
CİHAN

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları