Sultanköy’de 7-19 Yaş Aile Eğitimi tamamlandı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - MARMARA EREĞLİSİ HABERLERİ - Sultanköy’de 7-19 Yaş Aile Eğitimi tamamlandı

Sultanköy’de 7-19 Yaş Aile Eğitimi tamamlandı


Sultanköy’de 7-19 Yaş Aile Eğitimi tamamlandı

Marmara Ereğlisi Milli Eğitim Müdürlüğütarafından sürdürülen 7-19 yaş aile eğitimini tamamlayan Sultanköy İlköğretim Okulu öğrenci velileri düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Marmara Ereğlisi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürdürülen 7-19 yaş aile eğitimini tamamlayan Sultanköy İlköğretim Okulu öğrenci velileri düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Sultanköy İlköğretim Okulu’nda 7-19 Yaş Aile Eğitimi, UNICEF’in teknik desteği ve AB’nin finansal desteği ile gerçekleştirilen “Önce Çocuklar” Projesi’nin bir alt projesi olan 7-19 yaş aile eğitimlerini tamamlayan velilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. 8 Haftalık eğitimi tamamlayan Sultanköy İlköğretim Okulu öğrenci velilerine sertifikalarını Sultanköy Belediye Başkan Vekili Saadettin Kıroğlu, ve Okul Müdürü Şener Özben tarafından aldılar.

2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Türkiye genelinde verilen 7-19 Yaş Aile Uygulayıcı Eğitimi seminerine katılan Rehber Öğretmen Merve Üçüncü, katıldığı eğitim sonrasında Sultanköy İlköğretim Okulu’nda 7-19 Yaş Aile Eğitimi programını uyguladı.

Hafta içi Perşembe günleri ve 8 hafta süren eğitim programı sonrasında sertifikalarını alan veliler, verilen eğitim programından birçok şey öğrendikleri ve ailelerine uygulayabildiklerini söyleyerek memnun kaldıklarını ifade ettiler.

7-19 yaş Aile Eğitiminin 8 haftalık Programında 13 aileye sertifika verildiğini söyleyen Sultanköy İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni Merve Üçüncü, projenin amacı konusunda da bilgi verdi.

Projenin amacı ise “Bir insanın bu dünyada sahip olabileceği en değerli varlığı çocuklarıdır. Anne babanın çabası ve endişesi çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu yaparken de desteğe, onlara yol gösterecek bilgiye ihtiyaç duyarlar. 7-19 yaş aile eğitimi programı ailelerin var olan bilgi ve becerilerini geliştirerek daha sağlıklı çocuklar yetiştirmelerini destekler.

Günümüzde yaşamın getirdiği zorluklar ve riskler nedeniyle çocukları ve ergenleri yaşama hazırlamak, onlara gerekli becerileri kazandırmak ve ayakları üzerinde durmalarını sağlamak eskisinden daha fazla çabayı gerektirmektedir. Bu bağlamda ailenin gerekli becerileri kazanmasının desteklenmesi önemlidir. Yapılan birçok araştırma anne babanın eğitimine katılımının, çocukları ile iletişiminin artmasına, kendileri ve çocukları hakkında daha olumlu tutumlar geliştirmelerine yardımcı olduğunu göstermektedir.

Sonuç olarak, doğum öncesinden başlayarak, çocuğun gelişiminde önemli rol oynayan anne babanın çocuğuna en iyi imkanları yaratması, çocuğun eğitimine etkin olarak katılabilmesi, onunla sağlıklı bir etkileşime girmesi ve gelişimini destekleyici uyarıcı bir ortam hazırlayabilmesi gibi konularda desteklenmesi gerekmektedir. Bu nedenle aile eğitimi programları ile anne babaların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi önem kazanmak” olduğu belirtildi.

8 Hafta boyunca veliler ergeni tanımak, uzlaşabilemek, iletişim kurmak, aile tutumları, birlikte büyümek, olumlu davranış kazandırma, riski yönetmek ve geleceği planlamak konusunda eğitimler alıyorlar.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları