Tehlikeli Atık Tesisine Hayır « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Tehlikeli Atık Tesisine Hayır

Tehlikeli Atık Tesisine Hayır

Tehlikeli Atık Tesisine Hayır

Tehlikeli Atık Tesisine Hayır Platformu bu kez Çorluda halka açık basın açıklaması yaptılar. Çorlu Cumhuriyet Meydanında düzenlenen basın açıklamasını platform sözcüsü Tekirdağ barosu Avukatlarından Umut Azgüler okudu.

Avukat Azgüler Basın açıklamasında, ”Çorlu ve Trakya halkı olarak Çorlu deresi ve kangrenleşen Ergene kirliliği ile 30 yıldır iç içe yaşıyoruz. Tüm canlılarla birlikte yaşam alanlarımız yaşanamaz hale getirildi.

Kirlenen havamız, suyumuz ve toprağımız yavaş yavaş ölürken, biz canlıları da yavaş yavaş ölüme sürüklüyor. Çorlu halkı olarak yaklaşık iki yıldır adına katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim tesisi denilen Tehlikeli Atık Bertaraf Tesisi konusu ile yatıp kalkar olduk.

Çorlu Belediyesi’nin ret ettiği Karatepe Katı Atık Bertaraf Tesisi ruhsatlarını, bu kez Çevre ve şehircilik Bakanlığı 644 sayılı kanun hükmünde kararnameye dayanarak 17.02.2012 tarihinde onaylandı. 24 Şubat tarihinde bakanlığın onayladığı planlar Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkartıldı.

Çorlu’nun günlük, 110 ton katı atığı var. Yapılması planlanan bu tesiste ise günlük 2 bin 500 ton katı atık işlenecek. Trakya’nın göbeğinde Çorlu’nun dibinde böylesine büyük bir katı atık tesisi neden?” dedi.

Okunan basın açıklamasının ardından, toplanan grup sessizce dağıldı. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri basın açıklaması yapılan alanda geniş çaplı güvenlik tedbiri aldı.
Tehlikeli Katı Atık Tesisllerine hayır platformu konunun yılmaz takipçisi olurkun,Tekirdağ CHP milletvekilleri Candan Yüceer ile Emre Köprülü’ de konuyu TBMM çatısı altında gündeme taşımış buluyorlar.

Ak parti milletvekili ve TBMM başkanlık üyesi Özlem Yemişçi gelişmeleri yakından takip ederek, konuyu hem Çevre ve şehircilik bakanı ve hem de orman ve su işleri bakanı ile görüşmek için harekete geçmiş olduğunu öğrendik.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları