Tekirdağ Belediyesi yaptığı çalışmalarla rekor kırdı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - TEKİRDAĞ HABERLERİ - Tekirdağ Belediyesi yaptığı çalışmalarla rekor kırdı

Tekirdağ Belediyesi yaptığı çalışmalarla rekor kırdı

Tekirdağ Belediyesi yaptığı çalışmalarla rekor kırdı

Tekirdağ Belediyesi bir yıl içinde yaptığı çalışmaların verileri i le önceki yıllara nazaran rekor kırdı.

Tekirdağ Belediyesi bir yıl içinde yaptığı çalışmaların verileri i le önceki yıllara nazaran rekor kırdı. İşte an başlıklar: Tekirdağ belediyesi bünyesinde yer alan 644 personelden 84 personel azalarak 560 personel kaldı.

Bir yıl içinde yerli ve yabancı 2290 üst düzey insan ağırlandı. Kendi aralarında 128 toplantı gerçekleştirdi. Yerli ve yabancı 1059 kişi evlendirilme işlemi gerçekleşti. Engelliler koordinasyonu merkezi kuruldu.

Alacak takip sistemi kuruldu. Ve mali borçlar yapılandırıldı. Borçlar içinde resmi kurumlara 61 milyon, harici resmi kurum 12 milyon, özel firmalara yaklaşık 12 milyon olmak üzere 85 milyon borcu bulunan tekirdağ belediyesinin geçen yıl yaklaşık 87 milyon geliri oldu.

Bunun 14 milyonu maaş olarak ödendi. İller bankasından 30 milyon geliri olan tekirdağ belediyesinin 8 milyonu kesilerek 22 milyon geliri oldu. Bir yıl içinde pazarlık ve açık olmak üzere 97 ihalenin 16’ı iptal olarak gerçekleşdi. Bu ihaleler de yaklaşık 119 milyon tl rakam belirlendi.

578 adet ruhsat veren belediye 30’u red olmak üzere 125 ruhsat iptal etti. Zabıta tarafından 5616 işlem gerçekleşti. 22 proje gerçekleşti. Tekirdağ kent rehberi hazırlandı. Tekkart hayata geçti. Sahilde ücretsiz internet oluştu. Araç ve personel takip sistemi oluştu. Tarihi evler açısından kamulaştırmalar yapıldı. 19 fırka anıtı ve kültür parkı projesi hazırlandı. 23 bin ton asfalt döküldü.

Yaklaşık 230 bin metre kare parke taş ve oluk ile birlikte alt yapısı için 140 bin ton malzeme döküldü. Alt yapının yanı sıra üst yapı köprü ve geçit çalışmaları ile ışıklandırmalar gerçekleşti. 6500 metre kare içme suyu 2500 metre kare yağmur suyu 3500 metre kare atık su alt yapısı ile birlikte muratlı caddesi yapımı 5 ay içinde bitmesi palnlandı. Yapılan betonlama ise 10 bin metre karenin üzerinde oldu. 31 adet su kuyusundan günlük olarak yaklaşık 37 bin metre küp su alınarak 19 500 metre küp deoplama imkanı dahilinde halka su verimi ile bir yılda 13 milyon metre küp su tüketimi gerçekleşti..

il merkezinde kanalizasyon uzunluğu 241km ulaştı. Yağmur suyu şebeke hattı 62 km uzunluğunda olup yaklaşık 32 km içme suyu hattı yenilendi. Ulaşım konusunda toplu taşımaya yönelerek yaklaşık 20 bin çıkış yapan toplu taşıma gerçekleşti.

Trafik zabıtası ve eğitimi ile ulaşım konusunda da çığır açıldı. Park ve bahçeler müdürlüğü tarafından 30 adet park yapıldı. 230 bin adet çiçek fidan ve yer bitkisi dikilerek kaplama gerçekleşti. Atık tesisi için ayrıştırmalı toplama gerçekleşti. Tıbbi atık kentin ana sorunlarındandı çözümlendi. vahşi depolama alanı için proje hazırlandı yakında çalışmalar başlayacak. Bir yıl içinde rutin işlerin yanı sıra okullar camiler kamu alanlarında temizlik ve çevre düzenlenmeleri yapılırken engelli aileleri de unutulmadı. Temiz sokak kampanyalarının yanı sıra ketn merkezinde temizliğin önemi açısından her alanda öne çıkan faaliyetler gerçekleşti.

Tekirdağ itfaiyesi alman modelini örnek alarak aldığı eğitimler ile bölge de söz sahibi olmayı başardı. Yaklaşık 300 kadar gönüllü itfaiyeci eğitim alırken bunlara eğitimlerin sonunda sertifikaları verildi. Bir yıl içinde 576 yangın olayına gerekli müdahale anında yapıldı. Yangın konusunda kurumlara gerekli eğitimler verildi. 10 binin üzerinde minik öğrenciye yangın eğitimi verilmesi sağlandı. Sağlık konusunda hasta nakilleri sağlanırken 96 kez kimyasal ve bakteriyel analizler yapılarak 1092 kez klorlama gerçekleşti. 1120 cenaze defni yapıldı.

Modern bir hayvan barınağı hizmete geçerek 926 hayvan toplandı 700 kısırlaştırma yapılırken 162’i sahiplendirildi.. her ay 5000 adet haber gazetesi yaptırılarak halk bilgilendirilmesi gerçekleşti. Kültürel anlamda çok sayıda tiyatro fuar gezi konser ve festivaller gibi etkinlikler gerçekleşti. Bir yıl içinde gençlik merkezinde kayıtlı sporcuların 234 madalya kazanması ayrı bir rekora imza atmasını sağladı. Spor da 13 olan branşın 21’e çıkarak tekirdağ belediyesi 335 olan sporcu sayısını da 1350’e çıkardı. Kültür sarayı projesi tamamlandı ve yakında hayata geçiyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları