Tekirdağ bölgesinde Çorlu en çok vergi tahakkuk eden İlçe oldu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Tekirdağ bölgesinde Çorlu en çok vergi tahakkuk eden İlçe oldu

Tekirdağ bölgesinde Çorlu en çok vergi tahakkuk eden İlçe oldu

Tekirdağ bölgesinde Çorlu en çok vergi tahakkuk eden İlçe oldu

Yarının büyükleri olacak çocuklarımız da vergi bilincinin oluşturulması amacıyla, bu yıl 23 üncüsü düzenlenen 27 Şubat – 4 Mart 2012 Vergi Haftası etkinlik-leri kapsamında, Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum KARAYEL, Gelir İdaresi Grup Müdürü Abdulhamit ATLI, Mü-kellef Hizmetleri Usul Müdürü Zeki KARAKAYA, Denetim ve Koordinasyon Müdürü Ali ÖZ-TÜRK, Çorlu Vergi Dairesi Mü-dürü Ali ÇAKIR, İnsan Kaynak-ları Müdür V.Sibel KARAALİ Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundular.

Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı ve beraberindeki heyet; Çorlu TSO Meclis Başkanı İhsan ERİK, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail GÜLEROĞLU, Meclis Başkan Yardımcısı Necati YILDIZ, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ali Rıza FINDICAK, Serkan ERCİLİ ve Tamer ALP tarafından ağırlandılar. Cari Hesap Sistemiyle, KDV iadelerinde hızlandırma gelecek

Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum KARA-YEL; “Her zaman olduğu gibi Çorlu’nun bizde özel bir yeri var. Çorlu gelir olarak ilçelerimiz arasında birinci sırada yer almaktadır. Sizlerle iyi bir haberi paylaşmak istiyorum. Cari Hesap dediğimiz yeni bir sistem oluş-turmak üzereyiz.
Geçmiş yıllarda devlet hesapları, tahakkuk, tahsilatlar ve KDV dosyaları ayrıydı. Alacaklarınız bir başka yerde görünüyordu.
Kesinleşmeden hesap-lara girilmiyordu. Yeni cari hesap sistemiyle artık herşey bankalar-daki hesaplar gibi olacak.
Borçlarınızı ve alacaklarınızı görebileceksiniz. Bir düzeltme yapıldıysa veya bir iade olduysa bunun neden kaynaklandığı gibi detaylar belli olacak.
Bu cari hesapla birlite KDV iadelerinde bir hızlandırma gelecek. Mayıs ayı sonu itibariyle sitemizde bulundurduğumuz hazır formlarla müraacat edile-bilecek. Formlar doldurulduktan sonra gerekli kontroller yapılıp işleme konulacak ve hemen mahsuplar yapılacak” dedi.
En çok vergi tahakkuk eden ilçe olmamız onur verici
Çorlu TSO Meclis Başkanı İhsan ERİK; “Devletin gelir sağlama işlevinin yanında ekonomik ve sosyal amaçların elde edilmesinde en önemli aracılardan biri olan vergi, bu özellikleri nedeniyle toplumun tüm kesimlerini ilgilendirmek-tedir.
Dünya üzerinde gelişmiş ülkeler arasında yer alamak ve gelecek nesillere mutlu yarınlar bırakmak amacıyla önemli bir hafta olan 23 üncü Vergi Haf-tanızı kutlarım diyerek; Tekirdağ ilinde en çok vergi tahakkuk eden ilçe olmanın bizim için onur verici bir durumdur olduğunu belirtti.
Yeni Cari hesap sistemi bizim için önem arz etmektedir
Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail GÜLEROĞLU; “Yeni Cari hesap sistemi bizim için önem arz etmektedir. Özellikle ihracat yapan Odamız üyelerinin en büyük sıkıntısı vergi iadeleriydi. Bu yeni sistemle mahsuplaşma imkanı doğacağı için bu sorun ortadan kalkmış olacak. Ayrıca Vergi Dairesinde yaşanan personel eksikliğinin giderilme-sinin akabinde yaşanan tüm sıkıntıların sona ereceğine inanıyorum. 23. Vergi Haftanızı içtenlikle kutluyor, tüm kişi ve kuruluşlarımıza da kazançlarının bir bölümünü vergi olarak ödemelerinin mutluluğu içeri-sinde şahsınıza ve tüm çalışan-larınıza başarılar diliyorum” dedi.
Bu vergilerin bir an once Çorlu’ya Devlet yatırımlarının eksiksiz olması için geri dönmesi bekleniyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları