Tekirdağ İl Genel Meclisi’nden SKANDAL KARAR « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - TEKİRDAĞ HABERLERİ - Tekirdağ İl Genel Meclisi’nden SKANDAL KARAR

Tekirdağ İl Genel Meclisi’nden SKANDAL KARAR

Tekirdağ İl Genel Meclisi’nden SKANDAL KARAR

Tekirdağ İl Genel Meclisi, cami ve okullara 100 metreden daha az mesafede içki satışı yapılamayacağına ilişkin hükümde değişiklik yaptı. Meclis, Tekirdağ Valiliği’nin karşı görüşüne rağmen 100 metrelik mesafeyi 50 metreye çekerek, skandal bir karara imza attı. Bu karar ile birlikte cami ve okulların etrafına içkili mekanlar açılabilecek.

Tekirdağ İl Genel Meclisi, Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın 5. Birleşimi’nde skandal bir karar imza attı.

100 METRELİK MESAFE ŞARTI 50 METREYE İNDİRİLDİ

Aralık Ayı Toplantısı’nda İçişleri Komisyonu’na havale edilen ‘Belediye mücavir alan sınırları dışında kalan alanlardaki içkili yer bölgelerinin tespiti’ maddesini görüşen İl Genel Meclisi, cami ve okullara 100 metreden daha az mesafede içki satışı yapılamayacağına ilişkin hükümde değişiklik yaptı. Meclis, cami ve okullara ‘azami yakınlık mesafesi’ olarak belirlenen 100 metreyi, 50 metreye kadar çekerek, cami ve okul etraflarında içki satışının önünü açtı.

RAHATSIZLIK DUYDUK
Tekirdağ İl Genel Meclisi’nde alınan bu karardan rahatsızlık duyduklarını dile getiren AK Parti’li İl Genel meclis Üyeleri Abdurrahman Çiçek ve Hasan Karaca, “Bu maddeye AK Parti grubu olarak, ret oyu verdik. Çünkü, okul etraflarında cami etraflarında içki satışının, olumsuz sonuçlar doğurabileceğini düşünüyoruz.” İfadelerini kullandılar.

NE GEREĞİ VARDI?
İl Genel Meclisi’nin son derece uyumlu çalıştığını ve birçok kararı oybirliği ile aldığını belirten AK Parti’li Meclis Üyeleri, “Meclis’te, genel anlamda ciddi bir olgunluk hakim. Özellikle hizmet dağılımı, parti ayrımı gözetmeksizin tam bir konsensus sözkonusu. Ama, bu mesafenin 100 metreden 50 metreye çekilmesi, bizlerde rahatsızlık oluşturdu.” Diye konuştular.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları