Tekirdağ Muratlı doğalgaza kavuştu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - MURATLI HABERLERİ - Tekirdağ Muratlı doğalgaza kavuştu

Tekirdağ Muratlı doğalgaza kavuştu

Tekirdağ Muratlı doğalgaza kavuştu

GAZDAŞ, Mu-ratlı’da Fatih, İs-tiklal, Kazım Dirik, Kurtpınar, Mura-diye ve Turan ma-hallerindeki doğal gaz dağıtım altyapı çalışmalarını tamamladı. Bu mahallelere doğal gaz verilmeye başlandı.

GAZDAŞ Tekirdağ İşletme Müdürü Olcay Gökkurt, Aralık ayında Muratlı’daki doğal gaz altyapı çalışmalarının tamamlandığını, böylece Muratlı’nın tamamının doğal gaza kavuştuğunu söyledi.

Temiz hava için büyük önem taşıyan doğal gaz kullanımının bölgede yaygın hale gelmesi için çalıştıklarını vurgulayan Olcay Gökkurt: “Muratlı’da toplam 76 km polietilen ana hat, 9.7 km servis hattı ve 8 km çelik boru hattı döşeyerek 9.300 aboneye ulaşabilecek bir alt yapıyı tamamladık. 2011 sonu itibariyle Muratlı’da 601 adet bağlantı anlaşması yaptık” dedi.

2012 yılı Ocak ayı itibariyle gaz kullanım sözleşmelerinin ve gaz açma işlemlerinin yapılmaya başlandığını ifade eden Gökkurt, aboneleri iç tesisat dönüşüm süreci ile ilgili uyardı: “Abonelerimiz, dönüşüm işleminin uzmanlık gerektiren bir süreç olduğunu gözönünde bulundurmalı ve tesisat dönüşüm işlemlerini yetkili sertifikalı firmalara yaptırmalılar.

muratli-dogalgaza-kavustuTesisat firmalarıyla sözleşme imzalamalı ve sözleşmede iş bitirme süresinin yer almasına mutlaka dikkat etmeliler. Sözleşmede, doğal gaz dönüşümü için kullanılacak malzemenin cinsi, kalitesi, kullanılacak cihazların markası ve ödeme şekli maddeler halinde yazılmalı. Vatandaşlarımız, yetkili firma listesineen ulaşabilirler.”

Muratlı’da doğal gaz abonelerinin sayısı arttıkça ilçedeki havanın kalitesinin de yükseleceğine dikkat çeken Gökkurt, “Doğal gaz hava kirliliğini önlediği için özellikle çocuklarımızın ve yaşlılarımızın sağlığını korumak konusunda önemli katkılar sağlıyor. Doğal gazın kullanımının yarattığı konfor da çok önemli, çünkü doğal gazın taşınması veya depolanması gerekmiyor.

Ayrıca, doğal gaz cihazları için günlük özel temizliğe de ihtiyaç duyulmuyor. Tek bir düğmeyle evin her odası ısıtılabiliyor ve sıcaklık istenilen dereceye ayarlanabiliyor.

Diğer yandan doğal gaz aboneleri, kullandıkları kadar yakıtın parasını ödeyerek sağladıkları tasarrufla ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar.”

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları

Etiketler:,
Habere Yorum yapın