Tekirdağ TREDAŞ’dan sahtekarlara karşı uyarı « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Tekirdağ TREDAŞ’dan sahtekarlara karşı uyarı

Tekirdağ TREDAŞ’dan sahtekarlara karşı uyarı

Tekirdağ TREDAŞ’dan sahtekarlara karşı uyarı

Tekirdağ TREDAŞ’dan yapılan yazılı açıklamada; ‘Şirketimize son günlerde abonelerimizden gelen telefon şikayetlerinde; TRAKYA ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.’nin adını veya diğer enerji şirketlerinin adını kullanarak abonelerimize elektrik faturalarını düzenli olarak ödeme yaptığı için elektrik tasarruflu cihaz kazandıklarını ve elektriği %30 daha uygun ve ucuza kullanabilecekleri söyleyerek kimlik ve kredi kartı bilgilerinin istenildiği, müşterilerimizin kredi kartı hesaplarından para çekildiği” bilgisi gelmiştir. Konu ile ilgili abonelerimizce, ilgili birimlerimiz aranılarak Şirketimizin böyle bir uygulaması olup olmadığı sorulmaktadır.

TRAKYA ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. olarak sorumluluk hizmet sahamız kapsamında bulunan nihai elektrik abonelerimizle ilgili, yukarıda belirtildiği şekilde müşterilerimize SMS ve telefonları aracılığıyla aranılarak gerçekleştirdiğimiz herhangi bir uygulamamız kesinlikle bulunmamaktadır.

Bu nedenle bu tarz kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebebiyet vererek ve güven uyandırmak amacıyla şirketimizin adının kullanılması suretiyle yapılan ve yapılacak “her türlü elektrik dolandırıcılığıyla” ilgili olarak, abonelerimizin daha dikkatli ve bilinçli davranmaları, bu kişi ve kişilere itibar etmemeleri, ilgili mercilere şikayette bulunulması gerekmektedir.

Ayrıca, abonelerimizin kafalarında oluşabilecek olası bilgi kirliliğine karşı her zaman çözüm yoluna gitmek, her türlü sorunlarında doğru bilgiyi yerinden alabilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları için, Şirketimizin ALO 186 Elektrik Çağrı Yönetim Merkezini ve ilgili birimlerini aramaları rica olunur’ denildi.

Popüler aramalar

çorlu haber son dakika (44)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları