Tiner tenekesinde ateşi yaktı, ateş de onu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Tiner tenekesinde ateşi yaktı, ateş de onu

Tiner tenekesinde ateşi yaktı, ateş de onu

Tiner tenekesinde ateşi yaktı, ateş de onu

Hayri Batur Caddesi üzerinde bulunan gecekondu tipi evde, tiner tenekesinde ateş yakmaya çalışan Mehmet Ali Filik, bir anda parlayan alevler nedeniyle ağır yaralandı.

Vücudunun büyük bir bölümünde ağır yanıklar oluşan Filik, sanayi kenti Çerkezköy’de, yanık ünitesinin bulunmaması nedeniyle Tekirdağ’a sevk edildi.

Hayri Batur Caddesi’nin BSH Kavşağı ile birleştiği mevkide hurda deposuna giren Mehmet Ali Filik, ısınmak için tenekede ateş yakmak istedi. Ancak içinde tiner bulunduğu belirlenen teneke aniden bir alev topuna dönüştü.

AĞIR YANIKLAR OLUŞTU

Büyüyen alevlere müdahale etmek isteyen Mehmet Ali Filik, kendisine sıçrayan alevler nedeniyle yanmaya başladı. Başta eli, yüzü bacakları olmak üzere vücudunun büyük bir bölümü yanan Mehmet Ali Filik’in imdadına ilk olarak ağabeyi Sami Filik yetişti. Kardeşinin yanıklar içinde gören Sami Filik, önce 112’yi, ardından da itfaiyeyi aradı.

TEKİRDAĞ’A SEVK EDİLDİ

Çıkan yangında ağır yaralanan Mehmet Ali Filik, olay yerine gelen ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Filik, Çerkezköy’de “Yanık Ünitesi” bulunmadığı için ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Tedavisi Tekirdağ’da devam eden Mehmet Ali Filik’in ağabeyi Sami Filik, ambulansın geç gelmesinden yakınırken, Çerkezköy’de yanık ünitesi bulunmadığını öğrenince de sinir krizi geçirdi.

ERTEM’DEN “EVİ YIKIN” TALİMATI

Yangını haber alan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem de olay yerine gelirken, İtfaiye ve Zabıta ekiplerinden yangın hakkında bilgi aldı. Yangının çıktığı gecekondu sahibine evde yaşayan birilerinin olup olmadığını soran Ertem, ev sahibinden evin kullanılmadığı cevabını alınca; “Bu gecekondu hem kaçak, hem de görüntü itibarı ile hoş değil. En kısa zamanda burayı boşaltın ve yıktırın.” talimatını verdi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları