Trakya Üniversitesinde Kantin Boykotu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - EDİRNE HABERLERİ - Trakya Üniversitesinde Kantin Boykotu

Trakya Üniversitesinde Kantin Boykotu

Trakya Üniversitesinde Kantin Boykotu

Trakya Üniversitesi öğrencileri, kantindeki gıda ürünlerinin fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapıldığını öne sürerek okul koridoruna alternatif kantin kurdu.

Öğrenciler dışardan kendi paraları ile aldıkları gıda ürünlerini diğer öğrenci arkadaşlarına ücretsiz olarak dağıtırken, kantin işletmecisi Mustafa Okuyan, zamların akademik yılın başında yapıldığını söyledi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri yeni yılla birlikte okul kantinindeki gıda ürünlerine yüzde 25 zam yapıldığı öne sürerek boykot başlattı. Fakültenin giriş koridoruna ‘öğrenciye beleş’ yazılı pankartlarla ‘alternatif kantin’ kuran öğrenciler dışarıdan daha ucuza aldıkları gıda ürünlerini öğrencilere ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Yağmur Erdoğan, kantin fiyatlarının yükselmesi sonucu boykota başladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Öğrenciler olarak kantin fiyatlarına yapılan zammı protesto etmek için koridorda alternatif kantin kurduk. Burada kendi yaptığımız çay ve diğer gıdaları isteyen öğrencilere ücretsiz olarak veriyoruz. Bu boykot fiyatlar eski haline dönene kadar sürecek.”

Kantine yapılan zamları üniversite yönetimine şikayet ettiklerini belirten İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Kamilcan Altınok ise “Öğrencilerin zaten maddi durumları çok iyi değil. Bir çoğu sadece aldıkları burslarla yaşamaya çalışıyor. Kantinden alışveriş yapmak onlar içinde lüks, fiyatlara da zam yapılınca bizde bunu boykot ederek protesto ediyoruz” diye konuştu.

Kantindeki fiyatları yüksek bulan öğrenciler ise fakülte koridorunda kurulan ‘alternatif’ kantinden dilediği gıda ürünlerini ücret ödemeden alabiliyorlar.

“EN UCUZ KANTİN BİZİZ”

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kantin işletmecisi olan Mustafa Okuyan ise öğrencilerin ileri sürdüğü zamların sezon başında yapıldığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Öğrencilerimizin bahsettiği zamlar okullar ilk açıldığında yapıldı. Yeni yılda herhangi bir zam söz konusu değil. Biz zaten okul yönetimi tarafından sürekli olarak hem fiyatlar hem de temizlik açısından denetleniyoruz. Zam yapmadık aynı şekilde fiyatlarımız devam ediyor. Onların iddia ettiği gibi bir zam söz konusu değildir. Hatta benim kantim diğer üniversite kantinlerinden daha ucuzdur. Biz en ucuz ürünleri satan kantiniz.”

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yönetimi ise öğrencilerden gelen şikayetleri Trakya Üniversitesi yönetimine sunduklarını ve gerekli incelemelerin yapılacağını söyledi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları