Trakyada günlük sütte abonelik sistemi başlıyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Trakyada günlük sütte abonelik sistemi başlıyor

Trakyada günlük sütte abonelik sistemi başlıyor

Trakyada günlük sütte abonelik sistemi başlıyor

Tekirdağda faaliyet gösteren satış ve pazarlama firması, bir çok Avrupa ülkesi ve ABDde olduğu gibi abone usulü günlük taze süt projesini Trakyada da başlatarak, günlük sütleri sabah eken saatlerde abonelerinin kapılarına bırakacak.

–Firma sahibi Eylem Yalçınkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekirdağ’ın Malkara ilçesindeki köylerden toplanan günlük sütleri, fabrikada pastörize işleminden geçirdikten sonra paketleyip abonelik sistemiyle müşterilerin kapısına kadar götüreceklerini söyledi.

Yalçınkaya, projeyi üniversite öğrenciliği yıllarında tasarladığını belirterek, şöyle konuştu:
”1995 yılında Trakya Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu’nda öğrenci olduğum dönemde abonelik sistemiyle süt satma projem vardı. Bu benim bir hayalimdi ve yıllar sonra bunu nasıl gerçekleştirebilirim diye düşünmeye başladım. Daha sonra üniversitedeki hocam Kayahan Yılmaz’a danıştım ve onun yönlendirmesiyle Malkara’da bir süt işleyen fabrikayla anlaştım.”

Günlük süt 1,5 TL’ye satılacak

Köylerden toplanan sütün fabrikada el değmeden işleneceğini ifade eden Yalçınkaya, ”Anlaştığım fabrika köylülerden aldığı sütü pastörizasyon işleminin ardından özel poşet paketlerle paketleyecek. Daha sonra fabrikadan aldığımız paket sütü soğuk hava depomuzda muhafaza edeceğiz. Ertesi sabah ise soğutma sistemli araçlarla tek kullanımlık günlük pastörize sütü abonelerimize dağıtacağız. Bir litrelik paketlerde satışa sunduğumuz sütün ücreti 1,5 TL” şeklinde konuştu. Yalçınkaya, şunları kaydetti: ”Abonelik sistemiyle vatandaşlar, günlük taze sütlerini, kapılarına gelen gazeteler gibi rahatlıkla alacak. Bu sistemle de vatandaşlarda süt içme alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz. Bu proje için satış, pazarlama firması ve internet sitesi kurduk. Önümüzdeki günlerde Tekirdağ’ın bazı bölgelerinde tanıtım ve organizasyon yapacağız. Kapı kapı dolaşarak hizmetimizi tanıtacağız.”
Abonelik sistemiyle ilgili tüm hazırlıklarının tamamlandığını vurgulayan Eylem Yalçınkaya, projenin Mart ayı başında faaliyete geçeceğini sözlerine ekledi.

Popüler aramalar

eylem yalçinkaya (10)

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları

Etiketler:
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları