Türk Hava Kurum, havacılık kursları düzenliyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇERKEZKÖY HABERLERİ - Türk Hava Kurum, havacılık kursları düzenliyor

Türk Hava Kurum, havacılık kursları düzenliyor

Türk Hava Kurum, havacılık kursları düzenliyor

Türk Hava Kurumu ,Türkiye genelinde öğrencilere yönelik paraşüt, yamaç paraşütü, yelken kanat, model roket ve planör kursları düzenliyor. Konaklama ve eğitim giderlerinin THK tarafından karşılandığı kurslarda, öğrenciler ise yol ücretlerini kendileri karşılayacak. 28 Mayıs-20 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan kurslara Çerkezköy’de katılmak isteyen öğrenciler THK Çerkezköy Şubesi’ne 30 Nisan tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler.

Öğrencileri havacılığa teşvik etmek amacıyla Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanlığı tarafından havacılık kursları başlıyor.

“ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRK SEMALARINDA YERLERİNİ ALACAK’’
THK Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül düzenlediği basın toplantısı ile düzenlenecek kurslar hakkında bilgi verdi. Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi ve Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde kursların düzenleneceğini söyleyen Zümbül, “geçen yıllara göre bu yıl halkımızın talepleri doğrultusunda kontenjanlar artırıldı. Kurslarda rakamsal olarak artış yapılarak gençlerimizin havacılığa katılmasını hedefliyoruz. Gençlerimiz alacakları eğitimlerin devamında iyi bir pilot, planör, paraşütçü ve yelken kanatçı olarak Türk semalarında yerlerini alacaklardır” dedi.

KONAKLAMA VE EĞİTİM ÜCRETLERİNİ THK KARŞILIYOR
Kurslara katılmak isteyen öğrencilerin 30 Nisan tarihine kadar THK Çerkezköy Şubesi’ne gelerek müracaatlarını yapmaları gerektiğini belirten Mustafa Zümbül, “şubemize gelen öğrencilerimiz başvuru formlarını doldurarak kurslara katılmak istedikleri tarihleri kendileri seçebileceklerdir. Başvurular için sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında başvuruları kabul edeceğiz. Tüm gençlerimizin katılımlarını bekliyoruz. Şimdiye kadar 3 öğrencimiz kendi belirledikleri tarih doğrultusunda kayıtlarını yaptırdı. Kursa katılmak isteyen öğrencilerimizin konaklama ve eğitim giderlerini THK Genel Merkezi karşılayacak. Öğrencilerden sadece gidiş dönüş olarak yol ücreti tahsil edilecek” ifadelerin kullandı.

PARAŞÜT KURSU 10 DÖNEM OLARAK BELİRLENDİ
Düzenlenecek olan kurslar hakkında da bilgi veren Zümbül şöyle devam etti: “Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek olan Paraşüt başlangıç kursu 17 Haziran-20 Ekim tarihleri arasında olmak üzere 10 dönem olarak belirlendi. 1 dönemi 6 gün sürecek olan kursta 100 öğrenci eğitim alacak. Yamaç paraşütü başlangıç kursu da 4 Haziran-16 Eylül tarihleri arasında olup 5 dönem olarak verilecek. 1 dönemi 5 gün sürecek olan kursun kontenjanı ise 25 kişi olacak.

Yelken kanat başlangıç kursu ise 28 Mayıs-28 Eylül tarihleri arasında 4 dönem olarak belirlendi. Her bir dönemi 18 gün sürecek olan kursun kontenjan sayısı da 20 kişi olacak. Planör başlangıç kursu 1 Haziran-30 Eylül tarihleri arasında 7 dönem olacak ve her dönemi 13 gün sürecek. Tarihler arasında kontenjan farkı olan kursa 420 kişi katılacak. Son olarak Model roket başlangıç kursu ise 23 Temmuz-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. 3 dönem olarak verilecek kursun 1 dönemi 4 gün sürerken kursa toplamda 150 kişi katılacak” açıklamasında bulundu.

“KURSA KATILMAK İSTEYENLERİN 16 YAŞINDAN GÜN ALMASI GEREKİYOR’’
Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezinde düzenlenecek olan kurs tarihleriyle ilgili olarak da bilgi veren Zümbül: “Antalya Karain eğitim merkezimizde 3 kurs verilecek. Bunlardan paraşüt başlangıç kursu 3 Haziran-8 Aralık tarihleri arasında verilecek eğitimler 8 dönem olacak. 5 gün sürecek olan kurslara 240 kişi katılacak.

Yamaç paraşütü başlangıç kursu 6 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında 2 dönem olarak belirlendi. Her bir dönemi 6 gün sürecek olan kursa 40 kişi katılabilecek. Son olarak Planör başlangıç kursu 1 Ekim-20 Aralık tarihleri arasında 3 dönem olacak. 19 gün sürecek olan eğitimlerin her bir dönemine 20’şer kişi olmak üzere 60 kişi katılacak. Kurslara katılmak isteyen gençlerimizin 16 yaşından gün almaları gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
“ÇERKEZKÖY YOĞUN KATILIM BEKLİYORUZ’’
Zümbül, hem Eskişehir hem de Antalya’da düzenlenecek olan kurslara Çerkezköy’den yoğun katılım beklediklerini söyleyerek öğrencilere kursa katılmaları çağrısında bulundu.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları