Uncular İlköğretim Okulundan Tük Halk Müziği konseri « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Uncular İlköğretim Okulundan Tük Halk Müziği konseri

Uncular İlköğretim Okulundan Tük Halk Müziği konseri

Uncular İlköğretim Okulundan Tük Halk Müziği konseri

Veliler ve davetliler alkış yaparak başarıyı kutladılar Müzik Öğretmeni Buğra Keskin bu örnek konseri öğrencileri İle hazırladı.

Çorlu’ da okullar arasında özellikle Uncular Süleyman Peker İlköğretim Okulu’nun ayrı bir yeri olduğunu bilmeyen, duymayan ve görmeyen yok gibidir.

Kayıt zamanı bile veliler oğlumu, kızımı nasıl Uncular okuluna kayıt yaptırabilirim diye mücadele verirler.

Bizde BASIN mensubu olarak,zaman zaman okulun başarılı çalışmalarına şahit oluyoruz. Şimdi okulun müdür vekili Yaşar Kırbıyık okul öğretmenleri ve öğrenciler,veli birlikteliği başarılı şekilde sürüyor.

“BU ÖĞRENCİLER ve MÜZİK ÖĞRETMENLERİ BUĞRA KESKİN ALKIŞLANIR”

Önceki akşam yani 17 Nisan 2012 Salı günü akşamı saat : 20.30’ da Çorlu belediye binasının tiyatro salonunda Uncular okulu öğrencilerinin müzik öğretmenleri Buğra Keskin ile birlikte hazırladıkları,

TÜRK HALK MÜZİGİ KONSERİ izleyenleri adeta büyüledi.

Konseri,Çorlu ilçe milli eğitim şube müdürleri, NKÜ öğretim üyesi Prof.Dr.Halim Orta Çorlu’nun en eski öğretmen ve okul müdürlerinden Emin Dönmez,Okulun velileri ve konukları hep birlikte neşe içinde izlediler.

Konser öncesi okul müzik öğretmeni Buğra Keskin’in yaptığı açış konuşması alkışlanarak tebrik edildi.

Gecenin davetiyesindeki bu anlamlı sözü sizle paylaşmak istedik.“ Karşında ders verdiğin öğrencileri, bugünkü yaşları ve seviyeleri ile görmeyeceksin. Onları geleceğin ünlü olacak büyük insanları ve başarılı sanatkarları olarak gör ve her birisine buna göre muamele et M.Kemal Atatürk”
Gecede Saz GRUBU : Bağlama,Yan flüt: Buğra Keskin Klasik gitar : Vedat Bayram Dilsiz Kaval, Klarnet: İslam Küçükcivan Klavye : Ümit Gür Ritim Saz : İhsan Küçükcivan
TÜRRK HALK MÜZİĞİ KOROSUNU OLUŞTURAN ÖĞRENCİLER :
Aleyna Tufan- Ayşe Tursun-Batuhan Aktaş-Begüm Selen Subaşılı- Beriv an Kıncal-Berkay Hilal- Beste Cantaş-Beyza Gündüz- Billur Çetiner-Ceren Ülkü-Çağla Berfin Demir- Deniz Kenan- Doğa Ergün- Ebubekir Karayazı- Ecem Yandal-Hande Arık-Hilal Dönmezer- Kübra Bekar- Melisa Baytaroğlu –Minel Turhan- Nil Büyükyılmaz- Pınar Hançer- Sarper Günay-Selenay Temiz-Selin Çetiner-Şevval Özgüner- Taha Göktuğ Temelci- Utku Muhammed Çelik- Yaren Nur Sevim- Yeşim Sevinç-Zeynep Nurcan Akdenizoğlu
Öğrenciler gerek Koro v e gerekse solo Türküleri büyük ustalıkla sundular. Ülkemizin her bölgesine ait ünlü eserlerin seçilmesi ise çok yerinde bulundu.
Uncular Süleyman Peker İlk öğretim okulu ,okul aile birliğini, müdür vekili Yaşar Kırbıyık,müzik öğretmeni Buğra Keskin ve bu etkinlikte yer alan öğrencilerini bizde yürekten kutlar başarılarının devamını dileriz.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları