Yaşlı kadın polis sayesinde son anda dolandırılmaktan kurtuldu « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Yaşlı kadın polis sayesinde son anda dolandırılmaktan kurtuldu

Yaşlı kadın polis sayesinde son anda dolandırılmaktan kurtuldu

Yaşlı kadın polis sayesinde son anda dolandırılmaktan kurtuldu

Çorlu’da kendisini cep telefonundan arayan dolandırıcıların hesabına para yatıran kadının yardımına polis koştu ve hesaba yatırılan yüksek miktardaki para son anda kurtarıldı.

K.T. cep telefonundan arayan kişi kendisini polis olarak tanıtarak eşinin emniyette olduğunu ve bunun içinde para yatırması gerektiğini belirtti.

Bunun üzerine yaşadıklarından korkan K.T hemen bankadan parayı çekerek dolandırıcıların verdiği hesaba yatırmak için PTT geldi.

Burada verilen hesaba yüklü miktarda parayı yatıran K.T kısa bir süre sonra dolandırıldığını anlayınca PTT şubesi önünde yandım ben yandım Polis diye bağırarak gözyaşlarına hakim olamadı. Bunun üzerine kadının feryadının gören vatandaşlar polise haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri kapalı olan şubeyi açtırarak memurlar ile görüştü. Yapılan işlemlerin ardından paranın yatan hesapta olduğu belirtildi. K.T “ beni arayan kişi kendisini polis diye tanıttı.

Bir şeylerden bahsetti bende korktum ve verdikleri isme para yatırdım. Dolandırıcı olduklarını anlayınca da polisten yardım istedim.

Burada PTT görevlileri de gereken işlemleri yaptılar. Bu tür insanlara kanmamak gerekiyor” şeklinde konuştu. PTT şube müdürlüğü de olay ile ilgili olarak yatan paraya bloke koydu. Olay ile ilgili olarak soruşturma sürüyor.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları