Yaz Kuran Kursunda Öğrenciler Eğitimlerin Yanında Spor da Yapıyor « Çorlu Haberleri – Çorlu haber-Çorlu Haberleri – Çorlu, Çorlu son dakika haberleri
Buradasınız: Ana sayfa - ÇORLU HABERLERİ - Yaz Kuran Kursunda Öğrenciler Eğitimlerin Yanında Spor da Yapıyor

Yaz Kuran Kursunda Öğrenciler Eğitimlerin Yanında Spor da Yapıyor

Yaz Kuran Kursunda Öğrenciler Eğitimlerin Yanında Spor da Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca, her yıl yaz aylarında düzenlenen ve çocukların camilerle tanışarak hem Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendikleri hem de dini bilgiler aldıkları yaz Kur’an Kursları Çorlu’da da düzenleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, her yıl yaz aylarında düzenlenen ve çocukların camilerle tanışarak hem Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendikleri hem de dini bilgiler aldıkları yaz Kur’an Kursları Çorlu’da da düzenleniyor. Çorlu’da ki kurslara katılan öğrenciler derslerden arta kalan zamanlarda sportif ve sosyal faaliyetlerde de bulunuyor.

Çorlu Müftülüğü tarafından ilçe merkezinin yanı sıra bağlı belde ve köylerde bulunan camilerde yaz kuran kurslarında verilen eğitimlere 3 bin 500 aşkın öğrencinin katıldığı bildirildi.

Çorlu’da yaz kuran kurslarının açıldığı camilerden biri olan Çorlu Merkez (Garaj) Camii’ne giderek Kur’an-ı Kerim’i okuma, öğrenme, itikat, ibadet, siyar ve ahlak eğitimi alan öğrenciler bu eğitimlerin yanı sıra kültürel ve sportif faaliyetlerde de bulunuyor. Cami avlusunda oluşturulan voleybol sahasında voleybol oynayan kurs öğrencileri, eğitimler ve sportif faaliyetlerin yanı sıra çeşitli ikramlardan da istifade ediyor.

Yaş sınırının kaldırılmasının kuran kurslarına katılan öğrenci sayısını arttırdığını ifade eden Çorlu İlçe Müftüsü Nazmi Söğüt, kurslara katılan öğrenciler için başlattıkları puanlama sisteminin de kursların canlı tutulmasına katkı sağladığını ifade etti.

Kursların başladığı tarihten bu yana öğrenci sayısının sürekli artış gösterdiğini herhangi bir azalma olmadığını kaydeden Söğüt: “Puanlama sistemi ile öğrencilere çeşitli hediyeler vereceğiz. İmkanı olanlardan projeyi desteklemelerini ve kurslara katılan öğrencilere verilecek hediyelerin çoğaltılmasını istiyoruz. Hayırseverlerimiz çeşitli hediye bağışlarında bulunsunlar ki hediyelerden kurslara katılan herkes istifade etsin” dedi.

Sponsorlu bağlantılarARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Sıradaki Haber Başlıkları
Habere Yorum yapın

Benzer Haber Başlıkları